Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

102 miejsce

Grzegorz Miecugow nie żyje. Miał 61 lat.

Grzegorz Miecugow był dziennikarzem związanym ze stacją TVN. Współtworzył "Fakty", był także ich prezenterem. Prowadził również program satyryczny "Szkło kontaktowe". Dziennikarz od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

Grzegorz Miecugow / Fot. wikipediaMówił, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Pracę w mediach zaczął w redakcji informacyjnej lokalnego warszawskiego radia. Od 1987 roku był członkiem, a następnie szefem zespołu programu "Zapraszamy do Trójki". Po odejściu z radia związał się z TVP. Od 1989 roku pracował jako prezenter i wydawca Wiadomości TVP. W 1997 roku przyszedł do TVN. Był współtwórcą "Faktów" TVN, a prowadzącym weekendowych wydań programu. W roku 2001 poprowadził w TVN pierwszą serię reality show "Big Brother". Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną - TVN24. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio - dyrektorem działu publicystyki TVN24. Od 2005 roku prowadził popularny program publicystyczny "Szkło Kontaktowe" na antenie TVN24.

Tworzył serię felietonów pt. "Swoje wiem" w "Dzienniku Polskim", współpracował także z "Przekrojem".

Grzegorz Miecugow chorował na raka płuc. W 2012 roku mówił o chorobie tak: "Jest OK. Coś tam jeszcze siedzi, ale jest dobrze. Będę zdrowy".

W maju bieżącego roku poinformował, że czeka go operacja. "Pytanie, czy jest to operacja banalna, polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie." – powiedział.

"W niedzielę, 27 sierpnia, miała się odbyć msza św. za jego zdrowie" - poinformował na antenie TVN Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji. Niestety Grzegorz Miecugow odszedł w sobotę po południu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@Bartłomiej Bąk (w odpowiedzi) - "Jak każdy."

Klaszczę razem z nieobecnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście odpowiadał na postawione postawione pytania w wywiadach. Ale trudno znaleźć tą informację na stronach wiodących portali internetowych. Sam zresztą przyznaje, że była to mało znacząca antena. W czasach gdy były zaledwie cztery programy radiowe , każda jedna antena była znacząca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Kamiński

Skąd teza, że "niechętnie się przyznawał" do Bubloteki?
Tym bardziej, że program był, wedle pańskich słów, "kultowy" ..?

-------------
- To była dla mnie ważna audycja. Po czterech latach przerwy związanej ze stanem wojennym wróciłem do radia. Trafiłem co prawda do programów dziecięcych, a nie do informacji, ale jednak wróciłem. I ten program był moim pierwszym własnym programem. Był nadawany co dwa tygodnie na mało znaczącej antenie, ale się przebił.
(..)
- Pana pierwsza wizyta w Trójce też chyba miała miejsce dzięki Bublotece. Pan Marek Niedźwiecki zaprosił obu Panów do jednego z letnich wydań Listy Przebojów Programu III w 1986 r. - dobrze pamiętam?

- Tego akurat nie pamiętam, ale myślę, że sukces tej audycji spowodował, że w 1987 roku przeszedłem do Trójki.

http://neptun-gdansk.w.interiowo.pl/wyw_z_gm.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Styl prowadzenia programu Szkło Kontaktowe był przedłużeniem Bubloteki . Więc jest to moim zdaniem dość ważna i na pewno nie nieistotna informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorza Miecugowa pamiętam jako autora kultowego programu "Bubloteka" emitowanego na antenie IV programu PR , w latach 84-86,87. Sam Autor niechętnie się do tego przyznawał W dostępnej biografii nie zachowały się żadne na ten temat wzmianki. Wikipedia podaje że w tym czasie prowadził programy dla dzieci. Wolne żarty !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak każdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ten rok jest okropny pod względem odchodzenia wartościowych ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.