Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31756 miejsce

Grzegorz Miecugow odwiedził studentów dziennikarstwa UŁ

Gdy uczymy się czegoś, bardzo ważnym jest aby czerpać z wiedzy doświadczonych i poważanych ludzi. Tak również czynią studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem ich gościem był Grzegorz Miecugow.

Grzegorz Miecugow na spotkaniu ze studentami Uniwersytetu Łódzkiego / Fot. Bartosz NowakowskiSpotkania ze znanymi ludźmi odbywają się w ramach serii "Dziennikarze wokół nas". Wczoraj w budynku Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pojawił się Grzegorz Miecugow - dziennikarz stacji TVN24, znany przede wszystkim z programu "Szkło kontaktowe" i "Gość poranny". Jest on również wykładowcą akademickim w Collegium Civitas przez co rozmowa ze studentami nie jest mu obca.

Jak przyznała prowadząca spotkanie Agnieszka Garcarek, przewodnicząca studenckiego koła dziennikarskiego, starania o przyjazd Pana Miecugowa trwały dość długo, ale jednak się udało. Na spotkaniu nie zabrakło władz wydziału filologicznego UŁ i Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Od godziny 13 studenci mogli zadawać pytania Panu Miecugowowi. Nie zabrakło oczywiście podstawowego - jak trafił do zawodu dziennikarza. Ku zdziwieniu zgromadzonych, dziennikarz powiedział, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, wręcz bronił się przed tym. Ale gdy po rozwiązaniu teatru, w którym pracował, nie miał zajęcia, został zaproszony do radia i tę propozycję przyjął. Pracował na różnych stanowiskach, aby w końcu trafić do prezentowania informacji, co mu się spodobało. Następnie była telewizja i współtworzenie "Wiadomości".

Grzegorz Miecugow ma już na swoim koncie książkę "Inny punkt widzenia", teraz jak sam przyznał, jest w trakcie pisania podręcznika dziennikarstwa. Jako wykładowca zamierza stworzyć kompendium podstawowej wiedzy dziennikarskiej oraz krótką analizę współczesnych mediów.

Dziennikarz jest zwolennikiem integracji europejskiej, a zgromadzonym studentom uzmysławiał, że są szczęśliwym pokoleniem, które prawdopodobnie nie będzie musiało przeżywać żadnej wojny. Według niego w Europie nadszedł czas zacierania się granic państwowych i wspólnej pracy nad poprawą życia w najbiedniejszych jej regionach.

Na koniec Grzegorz Miecugow opowiedział o swojej pasji - skrablach. Uczestniczył już w kilku imprezach a gdy weźmie udział jeszcze w czterech, to będzie notowanym zawodnikiem.

Trwające ponad godzinę spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla gościa i pamiątkowymi zdjęciami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Daję 5 gwiazdek, bo dowiedziałem się czegoś nowego dzięki temu newsowi:) Mianowicie, że Pan Miecugow pisze podręcznik dziennikarstwa, który na pewno nabędę, jak tylko się ukaże:) Natomiast studentom zazdroszczę tak zacnego gościa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.