Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Napieralski: Nowa ustawa medialna jest już gotowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-05 09:01

Nowa ustawa medialna jest już gotowa i niedługo trafi do laski marszałkowskiej. Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski powiedział, że ustawa jest gotowa w - jak się wyraził - w 99,9 procent. Napieralski potwierdził, że media publiczne będą finansowane z budżetu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która będzie określać ich licencję programową.

Licencja programowa ma zawierać spis zadań mediów publicznych, określać które medium wyemituje konkretny program i jak długo będzie on trwał. Grzegorz Napieralski przekonywał, że takie rozwiązanie zapewni niezależność i spowoduje, że media publiczne nie będą sterowane przez polityków.

Nowy projekt ustawy medialnej opracowany przez koalicję rządzącą i klub Lewicy zakłada również, że liczba członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwiększy się z pięciu do siedmiu osób. Dwóch miałby wyznaczać prezydent, pozostałych pięciu partie polityczne: dwóch PO, dwóch PSL i jednego SLD. PiS nie miałby według tej ustawy prawa do wyznaczenia ani jednego swojego kandydata. Wczoraj projekt skomentował prezydent. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego oddaje on media publiczne w ręce jednej koalicji sił politycznych "w takim stopniu, że aż wstyd".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.