Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Napieralski o komisji hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 09:17

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski jest przekonany, że poprawka klubu Lewicy w sprawie powołania komisji hazardowej, pozwoli ustalić czy przy tworzeniu projektu nowelizacji ustawy hazardowej, doszło do przecieku.

Chodzi o domniemany przeciek, który według byłego szefa CBA, mógł mieć miejsce w kancelarii premiera i dzięki któremu politycy PO dowiedzieli się, iż CBA prowadzi wobec nich działania operacyjne.

Posłowie przyjęli też poprawkę Prawa i Sprawiedliwości mówiącą o tym, że komisja zbada też przeciek z Kancelarii Premiera dotyczący prac nad ustawą.

Napieralski podkreślił w "Salonie Politycznym Trójki", że obie poprawki zostały przegłosowane dzięki pomocy posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W Sejmie przegłosowana wczoraj została uchwała o powołaniu komisji śledczej ds. afery hazadrowej w wersji przygotowanej przez Platformę Obywatelską.

Grzegorz Napieralski zaznaczył, że gdyby komisja powstała według projektu jego ugrupowania, pozwoliłoby to wyjaśnić wszystkie kwestie dotyczące nieprawidłowości przy tworzeniu projektu nowelizacji ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Jak wyjaśnił, można by na przykład w wyczerpujący sposób wyjaśnić wątek rozmów Zbigniewa Chlebowskiego z przedstawicielami przemysłu hazardowego, zarejestrowanych przez CBA. Przewiduje się, że komisja zbada sprawę do lutego przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.