Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Proksa: Sylvester nie walczył nigdy z kimś takim jak ja

Za dwa tygodnie, 1 października, Grzegorz Proksa (25-0, 18 KO) zmierzy się z Sebastianem Sylvestrem (34-4-1, 16 KO). Mimo intensywnych przygotowań do walki "Super G" znalazł chwilę, by udzielić wywiadu specjalnie dla Wiadomości24.pl.

Marek Rugowski: Na początku chciałbym podziękować, że znalazłeś dla mnie czas w okresie, kiedy intensywnie przygotowujesz się do pojedynku o mistrzostwo Europy. O tej walce później. Zacznę od tematu, który ostatnio elektryzował cała Polskę. Co sądzisz o walce Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko, jesteś usatysfakcjonowany tym co zobaczyłeś? Nie licząc końcowego wyniku tej konfrontacji.
Grzegorz Proksa: Zobaczyłem to, co przewidywałem. Jechałem na galę wraz z kibicami z Węgierskiej Górki i po prostu niemal przepowiedziałem scenariusz. Choć od razu zaznaczam, że gdyby było inaczej bardzo bym się cieszył, bo w duchu bardzo kibicowałem Tomkowi. Będąc jednak w boksie od jakiegoś czasu, nie trudno się nie rozeznawać w sytuacji. Bracia Kliczko po prostu pokazali, że nie ma na świecie nikogo, kto może z nimi rywalizować.

Żałujesz, że nie byłeś jednym z bohaterów gali na stadionie we Wrocławiu?
Atmosfera, jaka panowała na stadionie była niesamowita. Po raz kolejny polscy kibice udowodnili, że są absolutnie czołówką światową. Bez dyskusji. Byłem bardzo dumny, kiedy z szacunkiem cały stadion śpiewał Mazurka Dąbrowskiego, ale i kiedy klaskali podczas hymnu Ukrainy. Niemniej jednak czeka mnie podobne wydarzenie, choć o mniejszej skali, z jakim miał do czynienia Witalij.

Byłeś we Wrocławiu prywatnie, czy zawodowo?
Wraz z Pauliną Bojarską byłem zaproszony do studia Canal+, więc widziałem wszystko bardzo dokładnie.

Których z polskich pięściarzy zrobił na tobie największe wrażenie?
Największe chyba Łukasz Rusiewicz. Po raz kolejny dał dobrą walkę w momencie, kiedy był oponentem z rywalem wysokiej klasy, jakim jest Afolabi. Występ Mateusza bardzo pozytywnie. Andrzej zyskał bezcenne doświadczenie i wydaje mi się, że stać go na jeszcze lepszy boks w momencie, kiedy złapie właściwy rytm.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.