Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Schetyna kandydatem na marszałka Sejmu

Platforma Obywatelska zaproponowała kandydaturę Grzegorza Schetyny do objęcia stanowiska marszałka Sejmu.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak poinformowała m.in. telewizja TVN24, wczoraj wieczorem zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej wskazał Grzegorza Schetynę na marszałka Sejmu RP. Sławomir Nitras, ogłaszając decyzję Platformy powiedział, że dziś odbędzie się spotkanie Donalda Tuska oraz Waldemara Pawlaka, na którym lider Polskiego Stronnictwa Ludowego wyrazi swoją opinię na temat kandydatury Grzegorza Schetyny i dodał, że Platforma oczekuje ze strony Pawlaka akceptacji jej wyboru.

Nazwisko Grzegorza Schetyny, jako ewentualnego następcy Bronisława Komorowskiego na stanowisku szefa polskiego Sejmu, pojawiało się wraz z nazwiskami minister zdrowia Ewy Kopacz oraz ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Sam Schetyna w rozmowie z TVN24 mówił już wcześniej, że nie jest zainteresowany laską marszałkowską, ale jeżeli Platforma desygnuje go na stanowisko marszałka, to podda się tej decyzji.

Sejm musi wybrać nowego marszałka ze względu na wygrane przez dotychczasowego Bronisława Komorowskiego wybory prezydenckie. Do wyboru Grzegorza Schetyny na marszałka potrzebna jest zwykła większość, a więc wystarczą do tego głosy Platformy Obywatelskiej i koalicjanta Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nic dobrego się nie szykuje. Żenada i wstyd przed światem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Afera była, ale się zmyła. Po katastrofie smoleńskiej nikomu w sejmie nie będzie na rękę wracać do komisji śledczych, w których panował język obłudy, agresji i niekończącej się wzajemnej krytyki. Swoją drogą, ciekawe czemu jeszcze nikt nie wpadł na powołanie komisji śledczej w sprawie właśnie katastrofy... To by dopiero było.
Troszeczkę jednak odskoczyłem od tematu, więc wracam... G.Schetyna był jedynym możliwym kandydatem Platformy na to stanowisko, bo z tego co się orientuję, to bardzo krótko trzymał posłów platformy i członków rządów, kiedy jeszcze w rządzie zasiadał. Takie samo zadanie będzie miał w stosunku do całego sejmu. Bezwzględny Schetyna na pewno się przyda w sejmowych bataliach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2010 15:38

Gdzie na marszałka, gdziee

AFERA HAZARDOWA (nie zapomnimy) Co z tym fantem zrobią?
Absolutna władza moze tylko absolutnie ogłupić

Obsadzają stanowiska. W końcu Ich człowiek był marszałkiem Sejmu. Mają do tego prawo, ale...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chlebowski na marszałka senatu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie jakby Grzechu był Marszałkiem a Rychu prezesem TVP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie chcem ale musze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.