Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Schetyna liczy na Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry

Wyrok sądu warszawskiego w sprawie Beaty Sawickiej, stał się pretekstem do rozważań, czy nie nadszedł czas na wnioski do Trybunału Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Wyrok sądu w sprawie Beaty Sawickiej przyjęty został przez polityków bardzo różnie. Aktywiści i liderzy PiS oraz Solidarnej Polski przyklaskują decyzji sądu i żądają przeprosin za niesłuszne oskarżanie ich o nadużywanie władzy podczas rządów PiS. Zbigniew Ziobro zażądał nawet przeprosin za to, że płaczem Sawickiej Platforma wygrała w 2007 roku wybory. A Grzegorz Schetyna krytycznie odniósł się wyroku warszawskiego sądu, bo – jak mówi - "liczyłem na przełom".

Trybunał dla Ziobry i Kaczyńskiego


Teraz zastępca szefa PO, Grzegorz Schetyna, podkreśla to, co dostrzegli prawnicy, że "wyrok dla byłej posłanki Platformy - Beaty Sawickiej nie kończy sprawy". Po pierwsze, zapewne ze względu na uchybienia prawne wyrok trafi do Trybunału, a po drugie - zdaniem Grzegorza Schetyny - Trybunał Stanu "dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego byłby dopełnieniem historii".

W kontrwywiadzie radia RMF FM poseł Grzegorz Schetyna mówił, że "Trybunał Stanu jest symbolicznym, ale bardzo poważnym wskazaniem na tych, którzy przygotowali prowokację polityczną i używali służb specjalnych przeciwko opozycji politycznej, z czym mieliśmy do czynienia właśnie wtedy, gdy rządził PiS" – informuje portal dziennik.pl.

Grzegorz Schetyna wyraził przekonanie, że sprawa byłej posłanki PO, Beaty Sawickiej, "będzie miała swój dalszy ciąg", gdyż oskarżona złoży na pewno apelację od wyroku. Polityk dodał, że sprawa ta jest także świetnym przykładem "na polityczną prowokację" z wykorzystaniem służb specjalnych przeciwko opozycji, z czym Polacy mieli do czynienia w latach 2005-2007.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gosc
  • gosc
  • 21.05.2012 08:14

No to juz niedlugo cale te po stanie przed Trybunalem Narodowym a pan schetyna razem z nimi,czy to nie cieszy serca Polakow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.