Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Schetyna: Nie można wykluczyć rekonstrukcji rządu

Od kilkunastu dni nie słabnie fala uderzeniowa, w premiera Donalda Tuska i rząd, po wybuchu afery z parabankiem Amber Gold i nadużyciami Marcina P. Niebawem usłyszymy drugie jego po wyborach expose. Czy powie też o zmianach w rządzie?

 / Fot. DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSEFala politycznego tsunami, jaka uderzyła w wyniku afery Amber Gold w premiera Donalda Tuska, może być przyczyną rekonstrukcji rządu. Tego nie wyklucza, największy niegdyś przyjaciel szefa rządu i kolega z boiska, a od jakiegoś czasu jego przeciwnik - Grzegorz Schetyna. Zastrzega - co zresztą oczywiste, że decyzje należą do premiera. Bo on najlepiej zna ministrów i wie, kto się sprawdza w roli kierownika resortu, a kto nie. "To premier ocenia i decyduje o zmianach" - podkreśla w rozmowie w były wicepremier, Grzegorz Schetyna.

Na pytanie czy chciałby wejść do rządu odpowiedział raczej wymijająco, że ma co robić i do rządu się nie pcha. Zaznaczył jednak znacząco - "zobaczymy, co zdecyduje premier". "Niczego nie przesądzam" - dodał.

Pytany, czy nie ma wrażenia, że Polacy są już zmęczeni rządami PO przypomniał, że badania opinii publicznej ciągle wykazują najwyższe poparcie Platformy wśród partii politycznych. Jak przyznał, o powodach tej sytuacji można dyskutować, ale "nie uważam, byśmy mieli je szybko stracić".

O przyszłorocznym budżecie, który według opozycji jest zbyt optymistyczny - stwierdził, iż rządzący doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to "bardzo trudny budżet, dość oszczędny", bez fajerwerków. Ale – jak powiedział - "wszystko zostało przedyskutowane z poszczególnymi resortami i dokładnie policzone". Podkreślił, iż prognozy wzrostu gospodarczego uznałby za "dość konserwatywne i ostrożne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Inka
  • Inka
  • 07.09.2012 09:23

Jest tylu mądrzejszych w opozycji choćby PiS - idiotów należy izolować. Ci co zniszczyli gospodarkę (Rostowski Tusk),Oni dziś ,dają rady, jak należy rządzić ! - czy to nie idiotyzm???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ona
  • Ona
  • 07.09.2012 09:10

Jurek M - mądrzejszym, czyli komu? Przyznam że mam kłopot ze znalezieniem takowych w odpowiedniej ilości...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek M
  • Jurek M
  • 06.09.2012 23:21

Rekonstrukcja rządu ?? ,a po co? - czy nie łatwiej podać rząd do dymisji i dać rządzić mądrzejszym??

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Ja tam czekam na V RP...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj coś się bulteriery rzuciły i walczą o władzę.A ty biedaku-klep biedę.Bo to dzieje się twoim kosztem.Pas zaciska się nie w pasie ale na szyi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 06.09.2012 12:05

Rekonstrukcja rządu, da tyle co upudrowanie 100 letniej babci - ten rząd musi iść wooon.... Cała III RP wooon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.