Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Schetyna: Nie wpływałem na kształt ustawy hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-03 13:10

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna zeznaje przed komisją hazardową. Polityk PO zapewnił, że nie lobbował, nie interesował się zapisami, ani nie wpływał na kształt ustawy hazardowej.

Były wicepremier zeznał przed komisją, że jego spotkanie z biznesmenem z branży gier losowych Ryszardem Sobiesiakiem nie miało żadnego wpływu na projekt ustawy. Grzegorz Schetyna tłumaczył, że poznał biznesmena branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka w 2003 roku, i - jak wyjaśnił - intensywna znajomość między nimi trwała do 2005 roku. Poseł PO tłumaczył, że współpraca dotyczyła działalności śląskich klubów sportowych. Schetyna działał w klubie koszykarskim Śląska, a Sobiesiak angażował się w ratowanie sekcji piłkarskiej tego samego klubu. Były wicepremier zeznał, że Sobiesiak prosił go o wsparcie klubu piłkarskiego. Według polityka PO, współpraca między klubami trwała dwa sezony, do 2005 roku.

Schetyna potwierdził przed komisją, że spotkał się z Sobiesiakiem pod koniec września 2008 roku. Polityk Platformy powiedział, że z harmonogramów jego spotkań wynika, że biznesmen zabiegał o spotkanie z nim 28 września. Polityk PO mówił, że był tego dnia na meczu Śląska Wrocław z Cracovią, jednak nie pamięta, czy widział się wtedy z biznesmenem. Były szef CBA Mariusz Kamiński zeznawał, że do spotkania doszło.

Według ministra Schetyny na pewno doszło do spotkania z Sobiesiakiem w sekretariacie jego biura poselskiego 29 września. Schetyna wyjaśniał, że widział się z przedsiębiorcą przelotem, wychodząc z biura poselskiego, gdyż spieszył się na samolot do Warszawy. Dodał, że Ryszard Sobiesiak zadzwonił do niego, gdy był już na wrocławskim lotnisku i nalegał na ponowną rozmowę. Grzegorz Schetyna zgodził się i rozmawiał z nim w hali odlotów. Jak mówił, nie pamięta czego spotkanie dotyczyło.

Zaznaczył, że spotkanie to nie miało - jak twierdzi opozycja - jakiegokolwiek wpływu na ustawę o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.