Facebook Google+ Twitter

Grzegorz Turnau wystąpi w Filharmonii Narodowej

Grzegorz Turnau w Filharmonii Narodowej - to tytuł najnowszego koncertu artysty wyrosłego w kręgu krakowskiej Piwnicy pod Baranami. 23 kwietnia zaprasza na degustację wyrafinowanego żartu przyprawionego refleksją nad życiem.

23 kwietnia Filharmonia Narodowa w Warszawie zaprasza na najnowszy koncert wybitnego krakowskiego pieśniarza i liryka, Grzegorza Turnaua. W repertuarze utwory z całego dotychczasowego dorobku artystycznego, bez sugerowania się ani chronologią, ani układem dyskograficznym.

Jest w czym wybierać, muzyk nagrał przecież już 12 płyt. Ci, którzy znają dobrze muzykę Turnaua wiedzą, że jest on artystą nietuzinkowym, który tworzy niezwykle oryginalne kompozycje. Ciągle rozwija się tworząc coraz to nowe aranżacje istniejących już utworów, nie tracąc jednak przy tym charakterystycznego dla niego stylu. Warto docenić jego twórczość tym bardziej, że jest to - niestety - jedyny artysta młodego pokolenia, który kontynuuje tradycje krakowskiej piosenki poetyckiej pokochanej przez publiczność dzięki twórczości takich wybitnych muzyków jak Jan Kanty Pawluśkiewicz czy niedawno zmarły Marek Grechuta.

Temu ostatniemu Grzegorz Turnau oddał hołd wydając kilka miesięcy temu album "Historia pewnej podróży". Nowy projekt muzyczny poświęcił twórczości geniusza piosenki poetyckiej. Płyta zawiera kilkanaście często zaskakujących w interpretacji zarówno najpopularniejszych, jak nieco zapomnianych utworów swojego mistrza, tworząc zróżnicowaną kompozycję dynamiki połączonej z typową dla tego artysty melancholią.

Wspaniały kontakt z publicznością oraz poczucie humoru Grzegorzu Turnaua pomaga cieszyć się każdą zagraną nutą oraz wyśpiewanym słowem. Kto zdecyduje się spędzić kwietniowy wieczór w filharmonii z pewnością usłyszy znakomity recital.

Filharmonia Narodowa w Warszawie
Ceny biletów: 110, 80, 50 zł
do nabycia w kasach Filharmonii; w salonach EMPiK; kasach EVENTIM (lub na stronie www.eventim.pl); www.ebilet.pl
Źródło: www.filharmonia.pl; www.eventim.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.