Facebook Google+ Twitter

Grzegorza Miecugowa zaatakował aktywista polityczny

Oskar W., który podczas programu "Szkło Kontaktowe" uderzył Grzegorza Miecugowa, był osobą, związaną z Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikkego. Na ten temat zabrała głos rzecznik Kongresu Nowej Prawicy, Anna Karbowska. Poniżej sprostowanie.

Kadr programu Jak podaje "Gazeta Polska Codziennie" w tekście Macieja Marosza, mężczyzna, który wdarł się na scenę podczas programu "Szkło Kontaktowe", by zamanifestować, że "TVN kłamie" i agresywnie zaatakować dziennikarza Grzegorza Miecugowa, to członek Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, znany w regionie białostockim z wypromowania kandydata na prezydenta Białegostoku Krzysztofa Kononowicza.

Z wcześniejszych ustaleń było wiadomo, że zatrzymany i przekazany policji napastnik, to 25-letni Oskar W., który jest dobrze znany uczestnikom festiwalu Woodstock z wyrazistych, anarchistycznych demonstracji politycznych. W poprzednich latach zaatakował słowami prezydenta Bronisława Komorowskiego i Jurka Owsiaka, jak również premiera Jerzego Buzka.

Dziennikarskie doniesienia pozwalają ustalić, że agresywny człowiek, który pragnął zaistnieć podczas programu Artura Andrusa i Grzegorza Miecugowa, jest osobą publiczną, aktywną politycznie. Okazało się, że Oskar W. nie tylko działał w komitecie wyborczym Krzysztofa Kononowicza, kandydata na prezydenta Białegostoku w 2006 r., ale niedawno w 2011 roku kandydował do Sejmu z list Nowej Prawicy Korwin-Mikkego z pozycji czwartej. Mężczyzna był działaczem na rzecz Nowej Prawicy na Podlasiu.

W komentarzu na blogu newsweek.pl Róbta co chceta czytamy, że atak na Grzegorza Miecugowa może być wstępem do dalszej kariery politycznej agresora. Autorka tekstu pisze: "Oskar W. zaistniał. Ale jutro znajdą się też obrońcy, poplecznicy, a może i elektorat. Tak się zaczyna kariera polityczna, od zera do politykiera". Jak wskazuje doświadczenie, reguły demokracji dopuszczają formy zachowań anarchistycznych, w rezultacie umożliwiają wybór właśnie tego rodzaju strategii dochodzenia do władzy.

W związku z informacjami na temat związku Oskara W. z Nową Prawicą, rzecznik prasowy Kongresu Nowej Prawicy, Anna Karbowska, przekazuje następujące wiadomości:

"W związku z fałszywymi informacjami dotyczącymi incydentu na „Przystanku Woodstock” wyjaśniamy:
1) Pan Oskar Wądołowski rozpoczął swoją działalność polityczną jako członek sztabu wyborczego Krzysztofa Kononowicza.
2) Pan Wądołowski z różnych względów nie jest i nigdy nie był członkiem Kongresu Nowej Prawicy, acz znalazł się na liście naszych kandydatów w wyborach w 2011 roku. W tamtym czasie pomagał partii w zbiórce podpisów w swoim okręgu.
3) Pan Wądołowski został mianowany koordynatorem Sekcji Młodzieżowej KNP w Białymstoku. Członkostwo w Sekcji Młodzieżowej nie wymaga członkostwa w partii. Sekcja Młodzieżowa była w fazie rozbudowy struktur, a Pan Wądołowski wyraził chęć tworzenia tam tej struktury.
4) Pan Wądołowski został z tej funkcji usunięty po publicznym oświadczeniu, że nie będzie współpracował z KNP. Stwierdził m.in., że Janusz Korwin-Mikke to Żyd, a on nie popiera działań żydowskich.
5) Po incydencie w Kostrzynie nad Odrą, pan Wądołowski został usunięty z Sekcji Młodzieżowej.
6) Kongres Nowej Prawicy nie może brać odpowiedzialności za postępki osób niebędących jego członkami. Tym niemniej wyrażamy ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji - tym głębsze, że pan Grzegorz Miecugow jest dziennikarzem wypowiadającym się o Kongresie Nowej Prawicy zdecydowanie lepiej niż większość polskich dziennikarzy".

Zatem wyraźnie podkreślić należy, że atak na Grzegorza Miecugowa nie ma żadnego związku z działaniami Nowej Prawicy. Agresor nie wyrażał poglądów tego ugrupowania politycznego i nie jest z nim aktualnie związany.


Czytaj także: Oskarowi W., ktory zaatakował Grzegorza Miecugowa, grozi więzienie

Czytaj także: Woodstock. Grzegorz Miecugow pobity w trakcie programu na żywo! [FILM]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się zatem spektaklu ciąg dalszy, bo na środę napastnik zwołał konferencję prasową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i w "Gazecie Wyborczej" można przeczytać, że Korwin - Mikke nie chce mieć nic wspólnego z Wądołowskim. Powiedział, że to "człowiek, który ma troszeczkę nierówno pod sufitem".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co ciekawe! Oskar W. nazywa siebie "znanym białostockim działaczem polityczno-społecznym", który reprezentuje "poglądy polityczne prawicowe, według idei konserwatywno-liberalnych". Chyba na wyrost, skoro nie należy do partii!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" teraz Oskar. W. udziela wywiadów, przekonuje media, że jego zachowanie było słuszne, kreuje się na męczennika. Czyli chce być gwiazdą, jak od razu zauważył Artur Andrus.

Nagłówek głosi:
"Jeszcze w niedzielę był Oskarem W., krył się pod pseudonimem Axelio. W poniedziałek już ujawniając swoje nazwisko, Oskar Wądołowski udzielił wywiadu "Czasowi Białegostoku"

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14393879,Oskar_W__pobil_Grzegorza_Miecugowa__Teraz_chce_byc.html#ixzz2b8AlUo8K

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2013 13:53

Cofam, i zwracam GPC honor. Znalazłem pełne nazwisko pana W. i rzeczywiście był doradcą Kononowicza: http://korwin-mikke.pl/czat/zobacz/jak_lepiej_propagowac_nowa_prawice_w_sieci/83

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2013 13:46

GPC pisze nieprawdę. Kononowicza promował Adam Stanisław Czeczetkowicz, lubujący się w nacjonalizmie: http://www.adamczeczetkowicz.republika.pl/
Mężczyzna, który zaatakował Miecugowa nie jest nawet podobny do Czeczetkowicza. Ma jedynie długie włosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sezonie jak najbardziej ogórkowym można zaglądać do portfela zadymiarzowi, córce Kwaśniewskiego, itd.
Tylko po co?
Media medialnie scelebrytują tego głupka, bo jest sezon ogórkowy... :)
"GPC" rozprawiła się z Miecugowem za pomocą ojca, Brunona, co by było, gdyby na jego miejscu siedział Sianecki?
Byłby inny tytuł artykułu pani Adrianny, a ów głupek jak nim jest, tak nim by był...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dość klarowna strategia dochodzenia do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.