24292 miejsce

Grzyb najlepszy w 17. Rajdzie Rzeszowskim

Rzeszowianin Grzegorz Grzyb okazał się najlepszy podczas Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego. Drugie miejsce zajęli bracia Bębenkowie, a na III pozycji uplasowała się załoga Kajetan Kajetanowicz/Maciej Wisławski.

Na trasie Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego / Fot. Magda Krztoń8 i 9 sierpnia na drogach Podkarpacia odbywał się 17. Rajd Rzeszowski. To szósta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i ósma runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Polskiego Związku Motorowego. W zawodach wystartowało 28 załóg w RSMP oraz 50 w Pucharze PZM.

Na trasie Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego / Fot. Magda KrztońJuż na pierwszym etapie Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego, na drugim odcinku specjalnym, jazdę zakończyli Bryan Bouffier i Xavier Panseri – liderzy RSMP. Na pierwszym oesie - Pasieki urwało się górne mocowanie amortyzatora. Bouffier/Panseri stracili 34 sekundy, a na kolejnej próbie - Godowa, załoga zakończyła jazdę.

Prowadzący w Platinum 17. Rajdzie Rzeszowskim Leszek Kuzaj/Artur Natkaniec zakończyli pierwszy etap rajdu, wypadnięciem z trasy. Załoga dachowała ok. 3 km od startu najdłuższego odcinka specjalnego (28,1 km). Zawodnikom nic się nie stało. Na pierwsze miejsce awansowała załoga Grzegorz Grzyb/Przemysław Mazur.

Na trasie Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego / Fot. Magda Krztoń- Ogromnie się cieszę z prowadzenia w "moim" rajdzie, ale z gratulacjami trzeba się wstrzymać do mety ostatniego odcinka
- mówił po pierwszym etapie rajdu lider 17. Rajdu Rzeszowskiego. - Jechaliśmy szybko, pewnie, bez błędów, ale jutro pogoda ma się zmienić i wszystko może się zdarzyć. Żałuję, że Leszek nie skończył ostatniego odcinka, bo prowadziliśmy wyrównaną walkę, która na pewno podobała się kibicom. Jestem bardzo zadowolony z mojego samochodu. Fiat Grande Punto S 2000 to dla mnie wymarzona rajdówka.

Na trasie Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego / Fot. Magda KrztońW drugim dniu rajdu rzeszowianin jadący Fiatem Grande Punto S2000 od początku do końca pojechał bardzo dobrze i nie oddał prowadzenia. Po bardzo ciekawym pojedynku, drugą pozycję zdobyli Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek, wyraźnie najszybsi na ostatnim oesie, zaś trzecie miejsce zajęli Kajetan Kajetanowicz/Maciej Wisławski. Obydwie załogi startowały Mitsubishi Lancerami EVO IX. W klasyfikacji RSMP prowadzi Bouffier (41 pkt) przed Kajetanowiczem (31) i Bębenkiem (29). Grzyb wygrał największą liczbę oesów i ma 11 oczek.

Na trasie Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego / Fot. Magda KrztońCiekawa i zacięta walka toczyła się podczas Pucharu PZM. Ostatecznie na metę jako pierwsza dotarła załoga Paweł Hankiewicz z Agnieszką Wierzchowską. Zwyciężyli w 8. Rundzie Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM i dzięki temu awansowali na pierwsze miejsce w punktacji generalnej. Liderzy rajdu do piątego odcinka - Jędrusiński/Maciuszek wpadli na ostatniej próbie do rowu i pogrzebali swoje szanse na dobre miejsce. Drugie miejsce ostatecznie zajęli Sopoliński/Machela, a trzecie Elżbieciak /Wątroba.