Facebook Google+ Twitter

Grzybobranie w warszawskim Powsinie. Wejdź do świata sztuki i designu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-20 10:09

W gąszczu traw tekturowe grzyby, na drzewach wełniane huby, między gałęziami pajęczyna, a na niebie pluszowa chmura. 25 września podczas Grzybobrania Fundacja Form i Kształtów zamieni Park Kultury w Powsinie w las pełen instalacji.

 / Fot. Materiał prasowyUciekając od szablonowych rozwiązań, wbrew prostym skojarzeniom, Fundacja Form i Kształtów postanowiła zaprezentować design w nieoczywistym dla niego kontekście. Źródłem inspiracji dla ostatniego projektu Fundacji było grzybobranie, a tematem z jakim mieli zmierzyć się zaproszeni do współpracy projektanci - las. Podczas tej niekonwencjonalnej wystawy będzie można zobaczyć 20 prac przygotowanych przez uznanych w świecie sztuki i designu projektantów.

Przy wejściu do lasu rozdane zostaną mapy, atlasy grzybów oraz koszyki. Zbierając tekturowe grzyby niespodziewanie będzie można natknąć się na leśne instalacje. Inaczej niż w tradycyjnych przestrzeniach wystawienniczych, trzeba będzie zachować czujność, aby niczego nie przeoczyć. Nikt przecież nie wie, gdzie poszczególni projektanci zapragną ulokować przygotowane na Grzybobranie instalacje i czy w trakcie trwania „wystawy” niespodziewanie nie zmienią one swojego położenia.

Czytaj także: "Wilanów, jakiego nie znacie". Przyjedź do Muzeum Pałacu w Wilanowie i zobacz zdjęcia wilanowskich ogrodów i rezerwatu Morysin!

W Powsińskim Parku Kultury zawiśnie m.in. chmura uszyta przez berlińską artystkę Ninę Braun. Pajęczynę z muchami i pająkiem krzyżakiem przygotuje Dominik Cymer, współzałożyciel legendarnego kolektywu BędzinBeat, grafik i ilustrator, autor słoika z musztardą metafizyczną. Galerię dla mrówek wykona Magdalena Frankowska z Fontarte, autorka fontów inspirowanych ciastkami i mięsem, współpracująca z większością muzeów sztuki nowoczesnej w Europie. Nie zabraknie „Śmietnika”, instalacji Michała Jońcy - architekta, grafika, autora Szopieżwała - gadżetu promującego Polskę, laureata wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. konkursu Chimery 2010.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.