Facebook Google+ Twitter

GSTK "Ster" się nie poddaje

Robotnicze Stowarzyszenia Twórców Kultury jeszcze niedawno istniały we wszystkich województwach. Teraz, po upadku wielu z nich, podejmowane są próby reaktywacji.

Prof. Paweł Soroka i Krystyna Sylwestrzak / Fot. Ireneusz GębskiW gdańskim pensjonacie „Pan Tadeusz” odbyło się dzisiaj trzecie (drugie w tym miejscu) na przestrzeni dwóch ostatnich lat spotkanie w sprawie powołania Gdańskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Ster”. Dwie ostatnie próby zarejestrowania stowarzyszenia, które z założenia miałoby kontynuować działalność istniejącego wcześniej Gdańskiego Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Ster", nie powiodły się.

Villa "Pan Tadeusz" / Fot. Ireneusz GębskiPrzyczyniły się do tego po części zbyt biurokratyczne procedury, np. sądowi rejestrowemu przeszkadzał brak dat urodzenia członków grupy założycielskiej, mimo iż można je było odczytać z numerów pesel. Po części zaś brak determinacji członków komitetu założycielskiego, w tym piszącego te słowa.

Kiedy wielu z nas poważnie zwątpiło w powodzenie tej inicjatywy, wiary w sens ponawiania prób pokonania przeszkód natury administracyjnej nie tracił Paweł Soroka - przewodniczący Rady Krajowej RSTK. To właśnie dzięki jego usilnym staraniom, udało się doprowadzić do dzisiejszego spotkania. Zdolności w zakresie animowania różnych inicjatyw, nie tylko kulturalnych (prof. Paweł Kazimierz Stopa i Mieczysław Wasiewicz / Fot. Ireneusz GębskiSoroka jest między innymi koordynatorem Polskiego Lobby Przemysłowego, które
ostatnio mocno zabiega m.in. o wdrożenie narodowego programu budowy okrętów) pozazdrościć może mu wielu tak zwanych działaczy. Zebranie zakończyło się wyborem komitetu założycielskiego oraz uchwaleniem statutu.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tym razem urzędnicy nie będą piętrzyć przeszkód i rejestracja stowarzyszenia, którego celem jest między innymi popularyzacja amatorskiego ruchu artystycznego, stanie się faktem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.