Facebook Google+ Twitter

GTŻ Grudziądz - Lokomotiv Daugavpis. Grudziądz znowu górą

Po bardzo ciekawym meczu, na stadionie przy ulicy Hallera miejscowy GTŻ pokonał Lokomotiv Daugavpils 49:41. Gospodarzy do wygranej poprowadził świetnie dysponowany Tomasz Chrzanowski.

Tomasz Chrzanowski / Fot. Szymon SzarPrzed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem. Po niej, podczas prezentacji, wyróżniony został Krzysztof Buczkowski jako najlepszy zawodnik meczu z PSŻ Poznań.

W składach obu ekip, w porównaniu z awizowanymi, nie doszło do żadnych zmian. W GTŻ miejsce rezerwowego zajął Niemiec Kevin Woelbert, z kolei wśród przyjezdnych z
7. wystartował Artiom Laguta.

Już początek dzisiejszego spotkania zapowiadał ogromne emocje. W pierwszym wyścigu ton rywalizacji nadawał wyrastający na jednego z liderów grudziądzan Tomasz Chrzanowsk, który po znakomitym wyjściu spod taśmy, z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę nad rywalami. Bardzo słabo spisał się za to Australijczyk Davey Watt, który z kolei był bardzo wolny na starcie, a słaby motocykl nie pozwalał mu na podjęcie walki na dystansie.

Pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarze zanotowali już w drugim biegu, w którym para juniorów GTŻ-u Artur Mroczka - Kevin Woelbert pokonała Artioma Łagutę i wyprowadziła swój zespół na czteropunktowe prowadzenie. W trzecim biegu byliśmy świadkami kolejnych emocji. Zaraz po starcie na prowadzanie wysforował się Kamil Brzozowski. Za jego plecami o dwa punkty walczyła trójka zawodników - Kjastas Puodżuks, Roman Povazhny oraz Rory Schlein.

Na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia ostrym atakiem popisał się Australijczyk, którym spowodował upadek Rosjanina, w wyniku czego został wykluczony z powtórki. W niej kłopotów z pokonaniem rywali nie miał popularny "Brzózka", zapewniając gospodarzom biegowy remis.

W wyścigu numer cztery, po znakomitej jeździe pary wychowanków grudziądzkiego klubu: Buczkowskiego i Mroczki, przewaga GTŻ-u wzrosła już do ośmiu punktów. Odpowiedź gości była niemalże natychmiastowa. W następnym biegu w miejsce Gieruckija pojechał Artiom Laguta, który wraz ze swoim starszym bratem Grigorijem podwójnie pokonał Schleina i Brzozowskiego.

Kolejne trzy wyścigi nie dostarczyły wielkich emocji. O kolejności na mecie decydował w głównej mierze start i rozegranie pierwszego łuku. W kolejnej gonitwie przewagę gospodarzy o kolejne dwa punkty powiększyła para Chrzanowski - Woelbert, która pokonała łotewską parę Puodżuks - A.Łaguta w stosunku 4:2 i GTŻ prowadził już dziesięcioma oczkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.