Facebook Google+ Twitter

GTŻ Grudziądz z zaliczką przed rewanżem o ekstraligę

W minioną niedzielę na stadionie przy ulicy Hallera w Grudziądzu, miejscowy GTŻ podejmował wrocławską Spartę. To spotkanie było pierwszą odsłoną barażowego dwumeczu o prawo do występów w ekstralidze w przyszłym sezonie.

Fani speedway'a z Grudziądza mieli po tym spotkaniu duże powody do radości. Gospodarze wygrali z faworyzowanym zespołem z Dolnego Śląska różnicą 12 punktów.

Drużyna WTSu przystąpiła do tego spotkania w identycznym składzie, w jakim tydzień wcześniej występowała w Gdańsku. Trener Piotr Baron zdecydował, że także w tym spotkaniu za Taia Woffindena wystąpi inny zawodnik. W GTŻ natomiast, w miejsce awizowanego Petera Ljunga, wystąpił Hans Andersen. - Dowiedziałem się, że pojadę w tym meczu w szatni po wczorajszym Grand Prix w Vojens. Peter Ljung stwierdził, że tak boli go noga, że nie da rady pojechać, tym bardziej, że jest to tak ważne spotkanie - wyjaśnił kulisy powołania Hans Andersen.

Zmiana ta na pewno nie osłabiła GTŻu. Duńczyk tylko w dwóch biegach musiał uznać wyższość gości, przyjeżdżając raz za plecami Patryka Malitowskiego i raz wyprzedził go zwycięzca IMP Tomasz Jędrzejak. Na wyprzedzenie Andersena nie znalazł przez całe spotkanie jednak sposobu ani dobrze w tym dniu punktujący Sebastian Ułamek, ani uczestnik cyklu Grand Prix Fredrik Lindgren.

W drużynie WTSu najlepiej punktowali Jędrzejak i Ułamek zdobywając odpowiednio w siedmiu startach 14 i 13 punktów. Zawiedli natomiast obcokrajowcy. Jesper Monberg nie zdołał przywieźć choćby punktu. Z kolei Lindgren pojechał poniżej oczekiwań, zdobywając 6 punktów w sześciu startach.

W rewanżu we Wrocławiu zobaczymy już Taia Woffindena, który z powodu kontuzji nie startował w Grudziądzu. Startu w rewanżu nie może być pewny Monberg. Na treningi do Wrocławia przyjeżdża Ben Baker, który być może wystąpi zamiast Duńczyka.

Być może dojdzie także do zmian w składzie GTŻu. Z powodu problemów zdrowotnych pod znakiem zapytania stoi występ Davey Watta. Jeśli nie będzie zdolny do jazdy, zastąpi go David Ruud.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.