Facebook Google+ Twitter

Gudzowaty o bezpieczeństwie energetycznym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-09 10:46

Polski rząd nie ma pomysłu na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Taką opinię wyraził w Salonie Politycznym Trójki szef Bartimpexu Aleksander Gudzowaty.

W ocenie Gudzowatego żaden polski rząd po 1989 roku nie miał pomysłu na uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu. Zdaniem biznesmena debata na temat bezpieczeństwa energetycznego była powierzchowna. Przypomniał, że alternatywą dla dostaw rosyjskiego gazu było połączenie Polski z systemem europejskich gazociągów. Gazociąg Szczecin-Bernau, za którym lobbowała spółka Gudzowatego, nie powstał, chociaż wystarczyło wybudować tylko 28 kilometrów rurociągu.

Według szefa Bartimpexu, duży wpływ na polską gospodarkę nadal mają osoby wywodzące się z peerelowskich służb specjalnych. Po 1989 roku byli współpracownicy bezpieki i WSW zadbali o ulokowanie w swoich firmach swoich oficerów prowadzących. Według Gudzowatego, w sektorze energetycznym znalazła się - jak to okreslił - "elita" peerelowskich służb.

Aleksander Gudzowaty przypomniał, że interesy jego firm były wielokrotnie zagrożone przez działania służb specjalnych wolnej Polski. Jako przykład podał byłego szefa swojej ochrony, który według niego dostarczał informacje ABW na temat działań Bartimpexu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.