Facebook Google+ Twitter

Gudzowaty: Rząd działa bezprawnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 12:47

Członek rady nadzorczej Europol Gazu Aleksander Gudzowaty uważa, że próba wyeliminowania przez rząd jego spółki z akcjonariatu Europol Gazu jest działaniem bezprawnym.

Według uzgodnień polskiego i rosyjskiego rządu, w spółce eksploatującej polski odcinek gazociągu jamalskiego Europol Gaz obie strony mają mieć po połowie udziałów. Obecnie Rosja i Polska mają po 48 procent udziałów, 4 procent należy do spółki Gas-Trading, w której udziały ma Gudzowaty.

Aleksander Gudzowaty powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że plan wyeliminowania firmy Gas-Trading z udziałów w Europol Gazie uderza w wolność gospodarczą i jest przykładem arogancji polityków.

Biznesmen podkreślił, że takie zamiary działania rządu polskiego dyskredytują nasz kraj na arenie międzynarodowej, bowiem - jak się wyraził - w Polsce nie ma stabilnego prawa, lecz jest ono orzekane przez rządy.

Gudzowaty dodał, że zamiary wyeliminowania Gas-Tradingu pogłębiają "władztwo Rosji w polskiej gospodarce".

Na pytanie IAR, czy Gudzowaty podejmie jakieś kroki prawne po wyeliminowaniu spółki Gas-Trading z akcjonariatu Europol Gazu, biznesmen odpowiedział, że najpierw ktoś musi go poinformować o takiej decyzji, bo o sprawie dowiaduje się z mediów.

Gazprom i PGNiG porozumiały się w ubiegłym miesiącu co do wyeliminowania Gas-Tradingu z akcjonariatu. Strona rosyjska od dłuższego czasu zabiegała o równy podział akcji tej spółki pomiędzy Gazpromem a PGNiG. Polska przystała na ten warunek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ZAGŁOSUJ! - Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy - http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/
600 DNI PLATFORMY I TUSKA? 10 OBIETNIC PARTII OBŁUDY - gregory33.bloog.pl/?ticaid=57c31 - POlecam!!!
Morderca - Bankier III RP /skarbnik lewicy/- www.dziennik.pl/opinie/article26712/Jak_morderca_zostal_bankierem_lewicy.html
GAŚNIE SŁOŃCE PERU - "ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" - LISTA AFER: gregory33.bloog.pl/?ticaid=58fd9
Największa afera III RP! - Czy POd szyldem PO rządzi w POLSCE MAFIA? - Kogo reprezentuje PO? - http://gregory33.bloog.pl/id,4837470,title,Najwieksza-afera-III-RP-Czy-POd-szyldem-PO-rzadzi-w-POLSCE-MAFIA-Kogo-reprezentuje-PO,index.html
2 LATA NIERZĄDÓW PO!!! - ZMIERZAMY W STRONĘ BANGLADESZU!!! - http://gregory33.bloog.pl/?ticaid=6939a

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.