Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17194 miejsce

Guido - pierwsze podziemne wesele

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-07 08:26

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu to szczególne miejsce, które przyciąga nie tylko wielbicieli postindustrialnych zabytków.

Karolina i Michał Długoszowie / Fot. arcNiedawno w tamtejszej sali bankietowej Karolina i Michał Długoszowie zorganizowali swoje przyjęcie weselne.

Państwo młodzi wcześniej powiedzieli sobie sakramentalne tak w kościele św. Anny. Potem zaś bawili się z ponad 50-osobową grupą gości na poziomie 320 metrów. Byli pierwszą parą, która zdecydowała się zorganizować wesele w zabrzańskiej kopalni. Bo niby dlaczego nie w niezwykłej scenerii kopalni, zamiast standardowo w jakiejś restauracji, czy w przydrożnym zajeździe?

- Kiedy państwo młodzi zgłosili się do nas z pytaniem o możliwość zorganizowania wesela w podziemiach, byliśmy zachwyceni. Mieliśmy nawet dalej idącą propozycję - gdyby oboje chcieli, mogliby wziąć ślub również u nas, na poziomie 170 metrów, bo mamy tam poświęconą kaplicę św. Barbary. Niestety, już mieli zamówiony termin ślubu kościelnego. Wszystko da się zorganizować, nawet taca by u nas była, tyle że nietypowa, bo z hełmu - mówi z uśmiechem Leszek Sowik z działu promocji kopalni Guido.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.