Facebook Google+ Twitter

Gumisie jadą pociągiem

Sojusz Lewicy Demokratycznej potwierdza, że jest lewicą kawiorową.

Nie da się przemilczeć eskapady szefa SLD na trasie Warszawa – Sosnowiec. Ten wyjazd to część kampanii wyborczej tego ugrupowania mieniącego się lewicowym.

Z całą pewnością stan kolei w Polsce jest opłakany i pokazywanie tego jest słuszne. Nie zamierzam tutaj wmawiać ludziom, że taki stan rzeczy to wynik ostatnich 4 lat rządów Platformy Obywatelskiej. To są całe lata zapóźnień i braku wizji rozwoju. Te zaniedbania sięgają jeszcze ponurych czasów komuny. Jedyna jakaś sensowna decyzja komunistów to budowa Centralnej Magistrali Kolejowej. Dzięki temu połączenie między południem Polski a Warszawą jest przyzwoite.

Po 1989 roku zaniedbania i błędy poszły dalej. Wszyscy widzimy umierające dworce i zaniedbane szlaki kolejowe. Największym grzechem demokratycznych rządów było dopuszczenie do tworzenia spółek, które nie są w stanie ze sobą współpracować. Wystarczy, że jedna ze spółek ma zator płatniczy, a ciągnie to za sobą lawinę kłopotów. Jednak trzeba było stworzyć nowe stanowiska pracy w zarządach tych spółek. Nic więcej nie dodam, wszyscy wiemy, że to są synekury partyjne, które stają się nagrodą za wygrana w wyborach.

Grzegorz Napieralski postanowił zgodnie z prawem opozycji zaatakować na tej flance. Jednak to, co zrobił, było żałosne. Wynajęta salonka, zastawione stoły i słowa, że tak może wyglądać podróż koleją w Polsce. Nawet jeśli był tam prezentowany jakiś program naprawczy dla kolei to nie przebił się on, bo w tej formie mieliśmy do czynienia z przerostem formy nad treścią.

Ta nasza lewica, ale nie tylko nasza, ma kłopot z odnalezieniem własnej drogi i jasnym przekazem. Grzegorz Napieralski jest politykiem mało wyrazistym. W moim odczuciu nawet lekko mdłym. To nie jest obraza, ja po prostu nie umiem tego człowieka zdefiniować. Nie potrafi on we mnie uruchomić żadnych emocji. Jego prawa ręka Tomasz Kalita to trefniś. Pamiętam, gdy zainteresowano się filmikiem SLD z pustą lodówką w roli głównej to najważniejsze dla Kality było to, czy pokażą Go w "Szkle Kontaktowym"? Czy to jest głównym celem uprawiania polityki?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomek
  • Tomek
  • 10.07.2011 21:43

No to SLD pokazało jak należy jeździć wygodnie koleją, trzeba sobie wynająć luksusowy wagon i już problem rozwiązany. Skoro mają tyle pieniędzy to może wynajmą również dla dzieci wyjeżdżających teraz na wakacje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.