Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36771 miejsce

Guo Bin przyjechał do szpitala w Shenzhen

Guo Bin, chiński sześciolatek z prowincji Shanxi, któremu ciotka wydłubała oczy, przyjechał już do szpitala w Shenzhen. Guo Bin, nazywany zdrobniale Bin Bin, leczony będzie przez specjalistów z Hongkongu.

SCMP, RTHK, Apple Daily 09.09.2013Guo Bin, chiński sześciolatek z prowincji Shanxi, któremu ciotka wydłubała oczy, przyjechał już do szpitala w Shenzhen. Guo Bin, nazywany zdrobniale Bin Bin, leczony będzie przez specjalistów z Hongkongu.

Dr Dennis Lam Shun-chiu, właściciel szpitala w Shenzhen, który zaoferował darmową kurację, zamierza wypełnić puste oczodoły chłopca sztucznymi oczyma. Nie przywrócą one wzroku lecz poprawią chłopcu wygląd. Pod koniec roku lekarz zamierza zainstalować na głowie lub języku dziecka urządzenie, które pomoże w nawigacji.

Najwcześniej za pięć do dziesięciu lat, gdy technologia bardziej się rozwinie, doktor Dennis Lam Shun-chiu rozważy wszczepienie elektronicznych oczu. Te pozwolą na rozpoznawanie kształtów oraz odbieranie światła poprzez sygnały wysyłane do nerwów ocznych. Bin Bin leczyć będzie doktor Fairooz Manjandavida, specjalista chirurgii plastycznej oczu.

Oczu pozbawiła chłopca prawdopodobnie jego ciotka Zhang Liqing, która podstępem wywabiła Bin Bin z domu, odurzyła i z nie znanych do końca jeszcze powodów wydłubała ostrym narzędziem oczy. Dziecko znaleziono w środku nocy na prowincji, zakrwawione z opuchniętymi powiekami. W pobliżu były gałki oczne chłopca.
Zhang Liqing sześć dni po tym, popełniła samobójstwo skacząc do studni.

[SCMP
http://www.hongkong.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.