Facebook Google+ Twitter

GUS: Kobiety częściej tracą pracę niż mężczyźni

Według danych GUS za 2011 rok, kobiety zdecydowanie częściej tracą pracę niż mężczyźni. W kwestii zatrudnienia również nie jest lepiej. Mężczyźni dużo szybciej znajdują nową pracę.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_WAW_Budynek_GUS.jpg&filetimestamp=20070505144403 / Fot. masti, licencja CC 3.0Kobietom w porównaniu do mężczyzn trudniej jest nie tylko znaleźć pracę, ale także ją utrzymać pisze pb.pl. Według danych GUS za 2011 rok, bezrobocie wśród kobiet wzrosło do poziomu 12 procent. W tym okresie wśród mężczyzn zaledwie o 1 procent.

W zeszłym roku zatrudnienie znalazło tylko 24 tys. kobiet, gdzie w tym samym okresie wśród mężczyzn aż 102 tys. Wskaźnik bezrobocia wśród kobiet podniósł się o 1 procent. Według statystyki, urzędy pracy zarejestrowały więcej kobiet, a liczba mężczyzn zmalała.

Wiktor Wojciechowski z Invest Banku komentuje, że: "Firmy uzależnione od aury, głównie budowlane, pracowały na wysokich obrotach do końca grudnia. A w tym sektorze pracują głównie mężczyźni".

Wskazuje się, że rosnące bezrobocie wśród kobiet może wynikać z pewnych stereotypów, że gdy kobieta zajdzie w ciążę, weźmie zwolnienie, następnie urlop macierzyński, czy też wychowawczy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.