Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26258 miejsce

GUS. Na polskim rynku działa 55,5 mln kart SIM

Główny Urząd Statystyczny w Polsce poinformował, że na rynku telekomunikacyjnym działa 55,5 mln kart SIM. Oznacza to, że stale rośnie od dłuższego czasu popularność telefonii komórkowej.

Sonda

Jaki typ telefonu preferujesz?

Karta SIM / Fot. Wikipedia Commons GUS podaje najnowsze dane, dotyczące wykorzystywania telefonii komórkowej. Według ustaleń na rynku polskim funkcjonuje na koniec czerwca br. liczba abonentów i użytkowników (usługi prepaid) telefonii komórkowej wyniosła 55,481 mln (w tym ok. 54 proc. to użytkownicy pre-paid) i była o 6,4 proc. większa niż przed rokiem oraz o 2,2 proc. wyższa niż w poprzednim kwartale. Okazuje się, że na 100 mieszkańców przypada 144 abonentów i użytkowników, zaś odpowiednio 140,9 na koniec grudnia 2012 r. i 136,5 przed rokiem.

Wzrost liczby działających telefonów komórkowych wynika z faktu, że wiele osób korzysta z kilku numerów telefonów, natomiast ma miejsce masowa rezygnacja z telefonów stacjonarnych. W raporcie GUS podano, że na koniec pierwszego półrocza 2013 roku liczba łączy telefonii stacjonarnej spadła o 5 proc. w porównaniu z końcem 2012 roku i wyniosła 5,8 mln. Obecnie na 100 mieszkańców przypada 15 łączy stacjonarnych.

Rosnąca popularność telefonii komórkowej wynika z rozwoju technologii, nasycenia rynku coraz bardziej zaawansowanymi modelami. Jej źródłem jest też specyfika usługi zapewniająca mobilność użytkownikom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Elżbieto, dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. Również myślę, że wiele osób znalazło się w analogicznej sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrezygnowałam z telefonu stacjonarnego choć darzyłam go wielkim sentymentem .Właściwie tylko stał a dzwoniły tylko panie z zaproszeniem na "pokazy "
Post factum dowiedziałam się ,że istnieje opcja pozostawienia numeru na telefonie komórkowym [ każdy pewnie w domu ma jakąś starą komórkę] abonament 20 zł . [ 100% niższy.
Teraz żałuję a numer jest nie do odzyskania .
Piszę to , bo może ktoś z Państwa ma dylemat co zrobić z telefonem stacjonarnym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo,
dziękuję za cenne uwagi. Pozdrawiam!

Rafale, też myślę, że wszystko będzie miało swój kres.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest też tak, że obcokrajowcy przyjeżdżają i kupują karty żeby Roamingu nie płacić. Więc niekoniecznie te nadwyżkowe karty zakupili Polacy. Po za tym za granicą z tego co wiem to i we Włoszech i w Niemczech karty SIM trzeba rejestrować. Inaczej są bezużyteczne. Trzeba podać wszystkie dane łącznie z adresem. Są więc trudności z zarejestrowaniem. W Polsce można zakupić anonimowo i używać.

Po za tym operatorzy prześcigają się i namawiają do wzięcia drugiego telefonu za jedyną złotówkę. Oczywiście z nowym numerem telefonu. Wiem bo mi ciągle ten kit wciskają. Stąd wzrost niekoniecznie potrzebnych nowych kart SIM.

Pani Adrianno w tytule pani wpisała "rymku".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że ten wzrost też kiedyś spotka regres. Tylko ciekawe, jaki wynalazek się do tego przyczyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.