Facebook Google+ Twitter

GUS. Na polskim rynku działa 55,5 mln kart SIM

Główny Urząd Statystyczny w Polsce poinformował, że na rynku telekomunikacyjnym działa 55,5 mln kart SIM. Oznacza to, że stale rośnie od dłuższego czasu popularność telefonii komórkowej.

Sonda

Jaki typ telefonu preferujesz?

Karta SIM / Fot. Wikipedia Commons GUS podaje najnowsze dane, dotyczące wykorzystywania telefonii komórkowej. Według ustaleń na rynku polskim funkcjonuje na koniec czerwca br. liczba abonentów i użytkowników (usługi prepaid) telefonii komórkowej wyniosła 55,481 mln (w tym ok. 54 proc. to użytkownicy pre-paid) i była o 6,4 proc. większa niż przed rokiem oraz o 2,2 proc. wyższa niż w poprzednim kwartale. Okazuje się, że na 100 mieszkańców przypada 144 abonentów i użytkowników, zaś odpowiednio 140,9 na koniec grudnia 2012 r. i 136,5 przed rokiem.

Wzrost liczby działających telefonów komórkowych wynika z faktu, że wiele osób korzysta z kilku numerów telefonów, natomiast ma miejsce masowa rezygnacja z telefonów stacjonarnych. W raporcie GUS podano, że na koniec pierwszego półrocza 2013 roku liczba łączy telefonii stacjonarnej spadła o 5 proc. w porównaniu z końcem 2012 roku i wyniosła 5,8 mln. Obecnie na 100 mieszkańców przypada 15 łączy stacjonarnych.

Rosnąca popularność telefonii komórkowej wynika z rozwoju technologii, nasycenia rynku coraz bardziej zaawansowanymi modelami. Jej źródłem jest też specyfika usługi zapewniająca mobilność użytkownikom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Elżbieto, dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. Również myślę, że wiele osób znalazło się w analogicznej sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrezygnowałam z telefonu stacjonarnego choć darzyłam go wielkim sentymentem .Właściwie tylko stał a dzwoniły tylko panie z zaproszeniem na "pokazy "
Post factum dowiedziałam się ,że istnieje opcja pozostawienia numeru na telefonie komórkowym [ każdy pewnie w domu ma jakąś starą komórkę] abonament 20 zł . [ 100% niższy.
Teraz żałuję a numer jest nie do odzyskania .
Piszę to , bo może ktoś z Państwa ma dylemat co zrobić z telefonem stacjonarnym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo,
dziękuję za cenne uwagi. Pozdrawiam!

Rafale, też myślę, że wszystko będzie miało swój kres.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest też tak, że obcokrajowcy przyjeżdżają i kupują karty żeby Roamingu nie płacić. Więc niekoniecznie te nadwyżkowe karty zakupili Polacy. Po za tym za granicą z tego co wiem to i we Włoszech i w Niemczech karty SIM trzeba rejestrować. Inaczej są bezużyteczne. Trzeba podać wszystkie dane łącznie z adresem. Są więc trudności z zarejestrowaniem. W Polsce można zakupić anonimowo i używać.

Po za tym operatorzy prześcigają się i namawiają do wzięcia drugiego telefonu za jedyną złotówkę. Oczywiście z nowym numerem telefonu. Wiem bo mi ciągle ten kit wciskają. Stąd wzrost niekoniecznie potrzebnych nowych kart SIM.

Pani Adrianno w tytule pani wpisała "rymku".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że ten wzrost też kiedyś spotka regres. Tylko ciekawe, jaki wynalazek się do tego przyczyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.