Facebook Google+ Twitter

GUS ostrzega: uwaga na fałszywych rachmistrzów spisowych

W województwie małopolskim pojawiły się osoby podające się za rachmistrzów spisowych. Jak informuje rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego, nie należy ich wpuszczać do mieszkań, bo są to oszuści, podający się za pracowników GUS.

W województwie małopolskim pojawili się oszuści podający się za rachmistrzów spisowych. Jednak jak informuje GUS nie są to pracownicy, ani praktykanci zatrudnieni przez Główny urząd statystyczny. Dlatego każdy, kto spotka się w najbliższych dnia z osobą podającą się za rachmistrza spisowego jest proszony o bezzwłoczne powiadomienie o tym policji.

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań zacznie się 1 kwietnia i zakończy 30 czerwca. Jak podaje GUS tylko w tym czasie mieszkańców może odwiedzić rachmistrz w ich mieszkaniach. Taka osoba będzie wyposażona w identyfikator ze zdjęciem w widocznym miejscu oraz podpisem, pieczęcią urzędu statystycznego oraz podpisem dyrektora urzędu, który wydał identyfikator.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ad. Gość
  • Ad. Gość
  • 04.04.2011 12:04

O co chodzi z tą Bystrzycą Kłodzką? Jeśli faktycznie są tam zatrudnione (by "dorobić" sobie) osoby już zatrudnione na pełny etat w gminie, to faktycznie jest tu konflikt. Sytuacja powinna zostać wyjaśniona!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirosław Nazaruk
  • Mirosław Nazaruk
  • 04.04.2011 10:47

Rachmistrz powinien być osobą w krawacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 08.03.2011 00:25

"Rachmistrz powinien być osobą dyspozycyjną, ponieważ praca może trwać nawet ponad 3 miesiące (nie zalecane jest więc, aby rachmistrzami były osoby zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy)"

Jeśli chodzi o ten wymóg to w Gminie Bystrzyca Kłodzka się tego nie przestrzega!!! Mało tego, że na rachmistrzów wybrano "po znajomości" (nepotyzm)to jeszcze pracowników Gminy i członków ich rodzin! Większość z nich to ludzie pracujący na pełny etat! A tylu bezrobotnych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.