Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27207 miejsce

GUS podał informację o cenach towarów i usług w październiku

Główny Urząd Statystyczny w swoim najnowszym raporcie opublikowanym 15 listopada, podał szczegółowe dane o wskaźnikach cen towarów i usług w październiku. Niestety nie są to dobre informacje. Większość produktów podrożała.

Siedziba GUS / Fot. Wikipedia Commons - repozytorium wolnych zasobówZ przedstawionego raportu wynika, że w stosunku do września ceny towarów i usług wzrosły o 0,5 procent. Największy wpływ na tę negatywną zmianę miał wzrost cen żywności (o 1,1 procent) , a także opłat związanych z utrzymaniem mieszkania (o 0,5 procent).

Najbardziej w październiku podrożały warzywa (o 7,5 procent), owoce (o 3 procent), więcej kosztowała również mąka (jej cena wzrosła o 4,5 procent) i pieczywo (o 2,3 procent). Więcej także płaciliśmy za cukier, tłuszcze roślinne, masło, jajka i sery. Utrzymuje się tendencja wzrostowa co do ryb oraz napojów bezalkoholowych. Obniżyły się tylko ceny wód mineralnych, źródlanych i herbaty.

W ubiegłym miesiącu wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w skali roku był wyższy niż we wrześniu, co pokazują wskaźniki - 2,8 procent w porównaniu do 2,5 procent i znalazł się powyżej wskaźnika progu inflacyjnego ustalonego przez Radę Polityki Pieniężnej na 2,5 procent.

Więcej informacji na stronie Głównego Urzędu Statystycznego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Elżbieta Donaska
  • Elżbieta Donaska
  • 03.12.2010 21:56

eEmeryt który uczciwie pracował 40 lat powinien nie odczuwac podwyzki powinno go na podstawowe rzeczy stac niestety dzis w kochanej Polsce BIDUJE PARANOJA

Komentarz został ukrytyrozwiń
John Smith
  • John Smith
  • 16.11.2010 14:39

Wow. Super. Gdyby wybory do samorządów odbyły się dziś PO uzyskałaby miażdżącą przewagę nad PiS.Urra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No dane z kosmosu to prawda. Dzięki Robercie za docenienie :) To mój pierwszy artykuł z dziedziny ekonomii. Wcześniej miałam tylko wprawki takich artykułów na zajęciach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edward Olek
  • Edward Olek
  • 16.11.2010 13:13

Zgadzam się z Panem Robertem Ramark. Moim zdaniem Panowie z GUS Zyją w innym świecie gdyż przy swoich poborach częściej są poza Naszym Krajem jak w sklepach i jak mogą określić bandyckie ceny w Naszych sklepach. Jak przy obecnych cenach może żyć Rencista który otrzymuje netto 580zł.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd oni biorą te dane? Moja Towarzyszka życiowa twierdzi ,że wszystko drożeje i to nie o marne 1.5% itp ale całkiem wiecej do 20% np chleb. chyba że oni podają ceny skupu owoców i warzyw bez bandyckich handlarskich narzutów. Dobry artykuł Zuzanno.5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.