Facebook Google+ Twitter

GUS: W Polsce jest coraz mniej dzieci

W Polsce jest coraz mniej dzieci, czytamy w niedawno ogłoszonym raporcie Głównego Urzędu Statystycznego. Wynika z niego, że obecnie Polacy nie dążą do zakładania rodzin i wychowania potomstwa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Waldgrundschule_Schulkleidung.jpg / Fot. JeHoMi/WikipediaW naszym kraju zamieszkuje około 6 milionów dzieci, co stanowi 1/6 populacji, podaje GUS. To zła wiadomość, bo w latach 80-tych dzieci stanowiły ¼ mieszkańców Polski. Niestety trendy są zniżkowe i od tamtej pory ilość urodzin systematycznie spada.

W Polsce notuje się jeden z najniższych wskaźników urodzeń w Europie. Według GUS utrzymuje się on na poziomie 1,3. Oznacza to, że, aby utrzymać liczbę ludności na jedną kobietę w wieku rozrodczym (15-49 lat) powinno przypadać ponad 2 dzieci.

W zeszłym roku w naszym kraju na świat przyszło 386 tysięcy nowych mieszkańców. Najwięcej dzieci do lat 14-stu, jak wynika z raportu GUS mieszka w województwach: małopolskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Najmniej dzieci zamieszkuje województwo opolskie. Tam dzieci stanowią 14 % populacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.