Facebook Google+ Twitter

GUS: Wyższe bezrobocie w styczniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-24 10:41

Główny Urząd Statystyczny podał, że w styczniu bezrobocie w porównaniu z danymi z grudnia wzrosło, ale liczone rok do roku spadło do 10,5%. Wzrost bezrobocia w styczniu był wynikiem między innymi niższego niż w grudniu odpływu bezrobotnych.

Większa była liczba bezrobotnych zarejestrowanych zarówno w stosunku do stycznia, jak i grudnia 2008 r. W końcu stycznia Urzędy Pracy dysponowały większą liczbą ofert pracy niż w grudniu, ale mniejszą niż w tym samym czasie roku poprzedniego.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pod koniec ubiegłego miesiąca wyniosła ponad 1 milion 630 tysięcy. Większość, bo ponad 900 tysięcy, stanowiły kobiety. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba ta wzrosła o 160 tysięcy. W ujęciu rocznym obniżyła się o ponad 180 tysięcy.
Z ogólnej liczby bezrobotnych ponad 45% mieszka na wsi.

W stosunku do grudnia 2008 roku odnotowano wzrost liczby bezrobotnych we wszystkich województwach. Najwięcej bezrobotnych przybyło w lubuskim, wielkopolskim oraz opolskim. W porównaniu z analogicznym okresem tego roku bezrobocie zmniejszyło się we wszystkich województwach. Najbardziej istotny spadek odnotowano w śląskim, pomorskim oraz mazowieckim i łódzkim.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.