Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30513 miejsce

Gutek drugi na mecie pierwszego etapu regat Velux 5 Oceans Race

Polak przypłynął na metę pierwszego etapu regat - w Cape Town, w Południowej Afryce - po 31 dniach 6 godzinach i 3 minutach od startu we Francuskim La Rochelle.

Jacht Operon Racing na mecie w Cape Town. / Fot. http://www.w-w-i.com/velux_5_oceans_2010_raceWczoraj ok. godziny 22 lokalnego czasu polski żeglarz, Zbigniew Gutkowski - "Gutek", przekroczył linię mety pierwszego etapu regat samotnych żeglarzy dookoła świata. Polak jako jedyny w stawce pięciu żeglarzy nawiązał walkę ze zwycięzcą tego etapu Amerykaninem Bradem Van Liew. Kibice śledzący on-line przebieg regat mogli kilkukrotnie w czasie tego wyścigu cieszyć się z prowadzenia Polaka.

Gutkowski jest nową twarzą w światowym, regatowym, żeglarstwie samotników. Do tej pory znany był głównie jako żeglarz klas olimpijskich 470 i 49er. Startował również w regatach dookoła świata "The Race" na katamaranie "Warta-Polpharma", gdzie był oficerem wachtowym w załodze Romana Paszke, udział polskiego jachtu w tamtych regatach był najlepiej do tej pory w Polsce przygotowanym medialnie wydarzeniem żeglarskim z codziennymi relacjami o przebiegu regat w Teleexpresie.Zbigniew Gutkowski na mecie w Cape Town. / Fot. http://www.w-w-i.com/velux_5_oceans_2010_race/

Codzienne informacje o regatach Velux 5 Oceans Race można znaleźć w serwisach internetowych regat, poszczególnych zespołów (Operon Racing, Team Lazarus, Spirit of Canada) oraz na facebook-u i Twiterze. Można również brać udział w regatach po tej samej trasie wirtualnie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje! To jest sukces. !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.