Facebook Google+ Twitter

GUWNO w Gdańsku

Wkrótce wybory samorządowe. Czy Komitet Wyborczy GUWNO przejmie władzę w Gdańsku?

Gdy anarchiści przeszkadzali podczas obrad sesji Rady Miasta Gdańska, prezydent Paweł Adamowicz zaproponował, aby nie protestowali, tylko wystartowali w wyborach. Tę radę wzięli sobie do serca. A ponieważ wkrótce wybory samorządowe...

W Gdańsku właśnie zarejestrowano Komitet Wyborczy GUWNO. To skrót od: "Gdańska Unia Wybitnie Normalnych Obywateli". Za tą nazwą, jak podaje Gazeta.pl, kryją się: Mateusz Żuk związany z gdańskimi anarchistami i Piotr Drosd związany z Polską Partią Pracy.

Znając polską fantazję, w najbliższych wyborach samorządowych wystartują i inne komitety wyborcze, mające nie mniej ciekawe nazwy lub wielce oryginalne programy wyborcze.


Zobacz też: Komitet Wyborczy GUWNO do zmiany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Panie Szczepanie. Czyli radzą sobie. A swoją drogą właśnie taka refleksja mi się nasunęła. W Islandii komicy (czyli dawne błazny) zostają politykami, a w naszym kraju tak często dzieje się na odwrót...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Krzysztofa Gnata: wszystko wiadomo, ale nie ma potrzeby pisać ze szczegółami:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
jp jp na 100%
  • jp jp na 100%
  • 06.10.2010 20:47

Precz z tefałenem!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy okazji ma ktoś może informacje na temat jak radzą sobie nowe władze Reykjaviku ? Tam wybory, niedawno wygrała grupa satyryków (nie uzyskała w prawdzie większości) i chętnie poczytałbym jak sprawa ma się dalej. Kiepsko jednak u mnie z islandzkim ... Wie ktoś coś więcej na ten temat ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mi się wydaje, że to właściwe słowo na właściwym miejscu :)
Popieram rzecz jasna FARAONA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)))

Braki w znajomości ortografii od skojarzeń cUHną? ;)


Autorowi za spostrzegawczość polskiej fantazji 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń
faraon
  • faraon
  • 06.10.2010 00:04

Anarchiści nie liczą na głosy, chodzi im o udział w spektaklu wyborczym.
Postulat anarchistów jest jasny i czytelny, zabrać władzę w mieście politykom, oddać ją mieszkańcom. Nie trzeba tego robić zdobywając władzę, wystarczy zorganizować społeczeństwo tak, by władza nie była mu do niczego potrzebna. Powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej Słomka
  • Maciej Słomka
  • 05.10.2010 22:31

Całe życie myślałem, że w wyborach chodzi o coś więcej niż komentujący... być może ci anarchiści mają jakiś program, postulaty, a to że nie są związani z żadną ze skorumpowanych partii to raczej plus, osobiście sądzę, że tzw luz wcale nie koliduje z odpowiedzialnym podejściem do tematu, w przeciwieństwie sztucznej pompy wsród rasowych polityków dbających zazwyczaj o swoje dobro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swego czasu, Polska Partia Przyjaciół Piwa przebojem zdobyła miejsce w Sejmie. Wprawdzie na jedną kadencję ale jednak:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skrót nazwy Komitetu Wyborczego wielce oryginalny, ale pewno tylko tzw. "jajcarze" na jej kandydatów zagłosują. Sukcesu nie będzie, ale element rozrywki w tych "zawodach" pożądany :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.