Facebook Google+ Twitter

Gwałtowne burze także w piątek. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie

Po czwartkowych burzach około 700 gospodarstw w Polsce centralnej zostało zniszczonych. Synoptycy ostrzegają, że to nie koniec złych wiadomości, bo intensywne opady deszczu i wichury nękać nas będą także w piątek. Wichury i obfite deszcze dotrą na Suwalszczyznę, Podlasie, Mazowsze i Podkarpacie.

 / Fot. P. Mikołajek/Creative Commons 3.0Intensywne wyładowania atmosferyczne, opady deszczu i wichury, nawiedzą nasz kraj również dzisiaj. Szczególnie narażone są: wschodnia i południowo-wschodnia część kraju. Pogoda nie będzie także zbyt łaskawa w województwie mazowieckim oraz łódzkim. Uważać muszą także mieszkańcy Rzeszowa i okolic. Wysoka (28 stopni) temperatura może wywołać nasilone i bardzo niebezpieczne wyładowania atmosferyczne. Najbardziej zagrożone burzami są Suwalszczyzna, Podlasie, Mazowsze, okolice Łodzi, a także Podkarpacie - podaje TVN Meteo.

Zobacz również: Trąba powietrzna nad Mazowszem. Masz zdjęcia? Przyślij

Pogoda nie rozpieści także osób odpoczywających nad Bałtykiem. Mimo iż nie będą one narażone na burze, to warunki pogodowe nie będą idealne. Możliwe są opady deszczu, raczej niska temperatura jak na lipiec (20-23 stopnie), porywisty wiatr (3 do 6 stopni w skali Beauforta), wiejący z kierunków południowo-wschodnich.

Zobacz również: Burze nad Polską, Warszawa pod wodą. Czekamy na Wasze zdjęcia

Zdaniem synoptyków TVN Meteo obecny stan pogodowy, wywołują gwałtowne fronty, które przechodzą obecnie przez Polskę. Prawdopodobnie wakacyjna pogoda wróci na weekend. Synoptycy przewidują brak opadów deszczu, znacznie wyższe temperatury (od 21 stopni do nawet 30 stopni w niedzielę), zachmurzenie umiarkowane. Pozostaje więc przetrwać piątek i z utęsknieniem wyczekiwać weekendu.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.