Facebook Google+ Twitter

Gwałtowne nawałnice przeszły nad Polską. Trwa usuwanie szkód

W wyniku gwałtownych burz i nawałnic, które przeszły nad Polską, sześć osób, w tym twoje dzieci, zostało rannych. Zrujnowane budynki, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne - to smutny bilans upalnego weekendu.

 / Fot. PAPNa jeziorach mazurskich wywróciło się dziewięć jachtów, a poszkodowanych zostało 30 osób. Turyści, którzy odpoczywali w rejonie jeziora Nidzkiego, mówią, że "nad jeziorem przeszedł biały szkwał". Siła wiatru wynosiła 10 w skali Beauforta. Akcja ratownicza trwała ponad 2 godziny - informuje tvp.info.

Niestety, po raz kolejny, ostrzeżenia przed nawałnicą (sygnały świetlne, informacje na tablicach w portach) żeglarze zignorowali.

Ucierpiało także Podlasie. W tym rejonie gwałtowne burze uszkodziły wiele domów. Dramatyczny wypadek wydarzył się w Ełku. Na dwójkę dzieci, wracających z matką z plaży, spadł złamany przez wichurę konar drzewa. TVP Info informuje, że 9-letni chłopiec jest w stanie krytycznym. 14-letnia dziewczynka jest w trakcie badań. Matce, nic się nie stało.

W Mrągowie burza zniszczyła scenę Pikniku Country.

100 drzew powalonych przez wichurę tarasuje drogi. W miejscowości Łapsk koło Giżycka upadające drzewo zerwało linię energetyczną.

W wyniku uderzenia piorunem, czterech mężczyzn w miejscowości Turnawiec w powiecie kazimierskim (Świętokrzyskie) trafiło do szpitala. "Mężczyźni w wieku od 24 do 60 lat pracowali na polu przy żniwach. Tam zastała ich burza; mężczyźni schronili się pod kombajnem, w który prawdopodobnie uderzył piorun - czytamy na tvp.info ranni trafili do szpitala z poparzeniami różnego stopnia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.