Facebook Google+ Twitter

Gwarancje Kultury 2014. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze wśród laureatów

27 osób znalazło się wśród laureatów Gwarancji Kultury. Nagrody po raz 9. przyznała TVP Kultura. Odebrali je m.in. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze.

Krzysztof Krauze / Fot. By Slawek's (flickr) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsNagrodę przyznają redaktorzy TVP Kultura i współpracujący ze stacją krytycy. W tym roku przyznano ją po raz dziewiąty.

Gwarancję Kultury w kategorii Literatura otrzymała Małgorzata Rejmer, autorka książki "Bukareszt, kurz i krew". Paweł Demirski i Monika Strzępka odebrali nagrodę za spektakl "Bitwa warszawska 1920" wystawiany w Starym Teatrze w Krakowie. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze, a także Zbigniew Waleryś zostali uhonorowani za film "Papusza".

Mariusz Kwiecień to laureat Gwarancji Kultury w kategorii Muzyka poważna. Artysta został doceniony za występ "Eugeniuszu Oneginie" w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dominik Wania zwyciężył w kategorii Jazz, rock i inne. Kolektyw artystyczny Slavs and Tatars otrzymał nagrodę w kategorii Sztuki wizualne.

Szefowa Wydawnictwa Czarne, Monika Sznajderman, dostała Gwarancję w kategorii Menadżer kultury. Dwutygodnik.com nagrodzono w kategorii Kultura w sieci.

Nagrody specjalne, Supergwarancje, otrzymali: Andrzej Wajda i Martin Scorsese - czytamy na stronie TVP.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.