Gwardia urwała punkt Muszyniance, o włos od sensacji

Siatkarki Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wygrały pięciosetowy mecz z IMPEL Gwardią Wrocław. Młode Wrocławianki potrafiły nawiązać równą walkę z Mistrzyniami Polski.

Logo / Fot. PlusLiga KobietGwardzistki po raz drugi w tym tygodniu przegrały mecz po tie-breaku. O ile w meczu z Mielcem możemy mówić o porażce siatkarek z Wrocławia, tak jeden punkt wywieziony z Muszyny możemy nazwać małym sukcesem Wrocławianek.

Siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław potwierdziły, że w tym sezonie mogą być groźnym rywalem dla każdego. Po trzech setach Wrocławianki prowadziły 2:1 i tylko jeden set dzielił je od sensacji, bowiem za murowanego faworyta tego spotkania uznawane były gospodynie. W czwartym secie jednak gospodynie nie dały się wrocławskiej młodzieży, partię wygrały wysoko, bo aż 25:14, tym samym doprowadzając do tie-breaka. W dogrywce Mistrzynie Polski znów pokazały swoją wyższość wygrywając 15:11, tym samym inkasując 2 punkty.

Siatkarska PlusLiga Kobiet nabiera tempa, najlepiej świadczy o tym fakt cotygodniowych zmian lidera. Strata jednego punktu w meczu z Gwardią pozbawiła Muszyniankę złudzeń na miejsce w fotelu lidera po 6 rundzie PlusLigi Kobiet. Po wygranej z Dąbrową Górniczą pierwszą lokatę zajmuje BKS Aluprof Bielsko-Biała, drugie są siatkarki z Muszyny. Na trzecie miejsce spadły siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Czwartą lokatę zajmuje Centrostal Bydgoszcz. Siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław z dorobkiem 10 punktów plasują się na piątej pozycji.

A już za tydzień siatkarki z Muszyny pojadą do Białegostoku, by tam zagrać z miejscowym AZS-em, zaś Gwardzistki na własnej hali podejmą lidera rozgrywek Aluprof Bielsko-Biała.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - IMPEL Gwardia Wrocław 3:2 (25:23; 23:25; 22:25; 25:14: 15:11)