135632 miejsce

Gwardia Wrocław jedną nogą w ćwierćfinale Europejskiego Pucharu

Siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław wygrały na wyjeździe pierwszy mecz 1/8 finału Challenge Cup. Wrocławianki pokonały zespół z Schaffhausen w czterech setach.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPWrocławianki już w pierwszym secie pokazały, że nie będą łatwym przeciwnikiem. Na dzień dobry ograły gospodynie 25:19. Zespół z Schaffhausen wygrał drugą partię 22:25. Jednak w trzecim i czwartym secie lepsze okazały się przyjezdne wygrywając kolejno 27:25 i 25:17.

Warto zaznaczyć, że Gwardzistki do Szwajcarii pojechały w osłabieniu. W Polsce musiała zostać Katarzyna Mroczkowska - najlepsza atakująca PlusLigi Kobiet w tym sezonie będzie musiała przejść operację kolana.

Wynik 3:1 znacznie przybliżył polski zespół do "final four" rozgrywek Challenge Cup. By awansować do ćwierćfinału imprezy podopieczne Rafała Błaszczyka 3 lutego w meczu rewanżowym przed własną publicznością muszą wygrać co najmniej dwa sety. W przypadku ewentualnej przegranej 1:3 rozegrany zostanie dodatkowy set.