Gwardia Wrocław w 1/8 finału Challenge Cup!

Dobre wieści dla kibiców wrocławskiej Gwardii. W prawdzie Polki grające w meczu rewanżowym przegrały 2:3 z Lokomotivem Baku, jadnak wygrane dwa sety zapewniły Gwardzistkom awans do 1/8 finału europejskich rozgrywek Challenge Cup.

Siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław mogą się cieszyć z awansu. / Fot. Jarosław JakubczakMecz pomiędzy Lokomotivem Baku i Gwardią Wrocław zakończył się wygraną Azerek, jednak Gwardzistki już w trzeciej partii spotkania zapewniły sobie miejsce w 1/8 finału rozgrywek Challenge Cup. Po dobrym występie przed własną publicznością Gwardzistkom do awansu wystarczyły dwa sety.

Gwardzistki lepsze od Azerek okazały się w pierwszym secie wygrywając na przewagi 27:25. Gospodynie nie poddały się łatwo i drugiego seta wygrały 25:22. W trzeciej partii wynik się odwrócił na korzyść drużyny z Wrocławia, tym samym zapewniając Gwardzistkom awans do kolejnej rundy rozgrywek. W czwartej odsłonie górą ponownie były siatkarki Lokomotivu, które wygrały seta 25:20. O ostatecznym wyniku spotkania zadecydował tie-break. Dodatkową partię 15:11 wygrały gospodynie, ale to siatkarki z Wrocławia mogą cieszyć się z dalszej gry w pucharze Challenge Cup.

W następnej rundzie Gwardia zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Kanti Schaffhausen - Unic LPS Piatra Neamt, którego poznamy już za dwa dni.

Źródło: CEV.lu