Gwardia Wrocław zwyciężyła Centrostal w Bydgoszczy

W poniedziałkowym spotkaniu kończącym ostatnią kolejkę w Plus Lidze Kobiet, Centrostal Bydgoszcz podejmował Gwardię Wrocław. Lepsi okazali się goście.

Początek meczu upłynął pod znakiem wyrównanej walki obu drużyn. Po ataku ze skrzydła, w wykonaniu Czypiruk, pojawił się wynik 4:4. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Błaszczyka schodziły prowadząc 6:8. Przy wyniku 13:14 punkt bezpośrednio z zagrywki zobyły zawodniczki z Dolnego Śląska. Dalsza część seta to przewaga wrocławianek. Zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska wygrały pierwszą odsłonę spotkania (23:25).

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń (4:0). Przy pięciopunktowej przewadze Centrostalu o czas poprosił Błaszczyk. Po czasie pierwszy punkt wrocławiankom zdobyła Barańska, po ataku ze skrzydła (5:1). Po skutecznym bloku na Ewie Kowalkowskiej wrocławianki przegrywały (5:3). Po ataku Czypiruk ze skrzydła, przyjezdne doprowadziły do remisu (6:6). Na pierwszą przerwę techniczną bydgoszczanki schodziły prowadząc (8:7). Po ataku Marty Czerwińskiej wrocławianki prowadziły (8:10). Świetne zawody rozgrywała Patrycja Polak serwując asa serwisowego (10:10). Na drugą przerwę techniczną wrocławianki schodziły prowadząc (14:16). Kolejna część tej partii to błędy w przyjęciu zagrywki po obu stronach siatki. Przy wyniku (17:18) Rafał Błaszczyk poprosił o czas dla swojego zespołu. Czypiruk z drugiej linii atakowała mimo potrójnego bloku (18:20). Dominika Sobolska zdobywa punkt zagrywką i wrocławianki prowadziły (19:22). Seta skończyła Marta Czerwińska (22:25). W ten sposób wrocławianki miały na swoim koncie już co najmniej jeden punkt.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń (7;4). W tym momencie o czas poprosił trener Rafał Błaszczyk. Po przerwie Efimienko zdobyła punkt z ataku z przesuniętej krótkiej (7:5). Mimo to na pierwszą przerwę techniczną bydgoszczanki schodziły prowadząc (8:5). W tej partii przeważały gospodynie. Po ataku Ewy Kowalkowskiej prowadziły (10:5). Świetnie blokiem zagrały Efimienko oraz Czypiruk (14:10). W kolejnej części tego seta to wrocławianki odrabiły straty wykorzystując słabą grę Centrostalu. Traciły do rywalek tylko trzy punkty (20:17). Jednak gospodynie nie oddały prowadzenia i wygrały tego seta (25:19).

Czwarta odsłona tego spotkania rozpoczęła się od bloku Katarzyny Mróz (1:0). Po ataku Patrycji Polak w końcową linię boiska gospodynie prowadziły (3:1). Bydgoszczanki znakomicie wykorzystywały błędy drużyny z Wrocławia. Przy wyniku (7:1) trener Błaszczyk poprosił o czas dla swojego zespołu. Na pierwszą przerwę techniczną gospodynie schodziły prowadząc (8:2). Z drugiej linii po bloku zaatakowała Monika Czypiruk (11:6). Wrocławianki systematycznie odrabiały straty. W pewnym momencie przegrywały różnicą dwóch punktów (13:11). Monika Czypiruk zaatakowała z drugiej linii (14:12). Na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły prowadząc (16;14). Asem serwisowym popisała się Dominika Sobolska (20:16). Jednak atakiem odpowiedziała Patrycja Polak atakując po bloku (21:16). Zawodniczki z Dolnego Śląska nie poddawały się i po ataku w siatkę Ewy Kowalkowskiej traciły do rywalek tylko trzy punkty (22:19). Po czasie dla trenera Makowskiego Kuligowska atakuje w aut (22:20). Ewa Kowalkowska zdobyła ostatni punkt w tym secie atakując po bloku rywalek (25:22).

W piątym secie pierwszy punkt zapisały na swoim koncie wrocławianki, po ataku Barańskiej (0:1). Gwardzistki powiększały prowadzenie. Zablokowana została Patrycja Polak (1:4). Zuzanna Efimienko zablokowała rywalki (2:8). Trener Błaszczyk zmienił Owczynnikową za Wołosz i młoda rozgrywająca zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki (4:12). Spotkanie to zakoczyło się udanym blokiem wrocławianek (5:15).

MVP Monika Czypiruk

GCB Centrostal Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 25:22, 5:15

Bydgoszcz: Kowalkowska, Kuczyńska, Polak, Mróz, Kuligowska, Nowakowska, Savochkina oraz Smak, Leszczyńska, Wysocka, Kasprzyk, Pelc

Gwardia: Efimienko, Krzos, Sobolska, Barańska, Czypiruk, Wolosz, Czerwińska oraz Jagiełł, Owczynnikowa, Szafraniec.