Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4920 miejsce

Gwatemala - w tym kraju ludzie sami wymierzają sprawiedliwość

W Gwatemali doszło do kolejnego publicznego linczu w stolicy - przestępczyni była bita pięściami, kopana oraz podpalona przez rozwścieczony tłum. Z pomocą dopiero przyszła policja. To nie pierwsza tego typu sytuacja na gwatemalskiej ulicy.

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1236323/Female-armed-robber-stripped-beaten-set-alight-lynch-mob.html / Fot. fot. screenCo tak rozwścieczyło tłum? Napad na autobus miejski przez uzbrojonych gangsterów. Mieszkańcy Gwatemali, stolicy państwa o tej samej nazwie, zbuntowali się i wzięli sprawy w swoje ręce. Rzucili się na przestępców, prawie wszystkim udało się uciec. Sztuka ta nie powiodła się Marii Alejandrze Torres, która została pozostawiona przez swoich kompanów na pastwę wściekłego ludu. Ci wyładowali swoją złość na kobiecie bijąc ją i kopiąc. Została z niej zdarta część ubrania, oblano ją benzyną i podpalono. Dopiero interwencja policji uratowała przestępczynię od publicznej egzekucji.

Niestety, w Gwatemali publiczne lincze to smutna codzienność. W 2008 roku w ten sposób zostało zaatakowanych 250 osób, z czego 40 zmarło w skutek odniesionych obrażeń. Poza złodziejami czy gwałcicielami atakowani są także państwowi urzędnicy tacy jak sędziowie. Dzieje się tak, gdy wydany przez nich wyrok nie zgadza się z wolą ludu. Gwatemala należy do najniebezpieczniejszych państw Ameryki Środkowej.

Źródło:
Daily Mail

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.