Facebook Google+ Twitter

Gwiazda Big Brothera wyłudziła kredyt?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-19 19:12

Agnieszka F., gwiazda jednej z edycji Big Brothera, która zasłynęła z tego, że uprawiała seks przed kamerami, jest podejrzewana o udział w szajce oszustów grasujących w stolicy. 50-osobowa grupa naraziła PKO BP na stratę prawie pół miliona złotych wyłudzając kredyty i karty kredytowe.

Od pewnego czasu najbardziej skrywaną tajemnicą Agnieszki F. jest fakt, że policja podejrzewa ją o wyłudzenie 30 tys. zł. kredytu z PKO BP. Zdaniem śledczych posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach.

- Rozpuściłam wici po mieście, że potrzebuję kasy – rozbrajająco tłumaczyła badającym sprawę policjantom.
Z pomocą przyszedł jej 29-letni Robert K. ps. Kwiatek, pracownik jednego z oddziałów PKO BP. Przyjął wniosek Agnieszki o kredyt na 30 tys. zł i rozpatrzył go pozytywnie. Policja uważa, że pomógł w ten sposób wyłudzić kredyty również innym znajomym Agnieszki F. Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą północno-praskiej komendy przedstawili mu już 51 zarzutów.

- W każdym z przypadków mężczyzna pozytywnie weryfikował sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, umożliwiając wzięcie kredytu bądź uzyskanie karty kredytowej na sumy od 4,5 do 35 tys. zł – mówi jeden z zajmujących się sprawą funkcjonariuszy. - Za swoje „usługi” pobierał opłaty od 600 zł do 10 tys. zł.
Policjanci z Pragi Północ udowodnili mężczyźnie, że w ten sposób naraził bank na straty ponad 500 tys. zł.

Sam zarobił na tym procederze ponad 70 tys. zł. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie, jednak nadal trwa śledztwo wobec innych podejrzanych m.in. Agnieszki F. Przesłuchano już kilkudziesięciu świadków, zebrano i poddano analizie kilkaset dokumentów bankowych.

- W sumie 12 podejrzanym łącznie postawiono już 60 zarzutów popełnienia przestępstw i oszustw kapitałowych – mówi prokurator prowadzący w tej sprawie śledztwo.

Robert K. poddał się karze 4 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 8 lat i karze 30 tys. zł grzywny.
Policjanci zapowiadają, że to nie koniec rozbijania tej grupy, wywodzącej się głównie z kręgów nocnych klubów. Ze sprawy zostały wyłączone akta osób organizujących proceder, podrabiających zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Policja zapowiada, że to nie koniec zatrzymań w sprawie wyłudzania kredytów z PKO BP.

Agnieszka F. była kilka lat temu uczestniczką TVN-owskiego Big Brothera, po którym zyskała opinię skandalistki. Nie pomogło jej to jednak i nie zrobiła oszałamiającej kariery w showbiznesie. Teraz chce zmienić swój wizerunek. Zaczęła prowadzić program w jednej z prywatnych telewizji. Spotyka się z niepełnosprawnymi, w kolorowej prasie ukazują się plotki o jej wielkiej miłości do amerykańskiego aktora.

Jednak bywalczyni warszawskich nocnych klubów powinna chyba zmienić towarzystwo, nim spróbuje ratować opinię nadszarpniętą seksem w telewizyjnej wannie. Udało nam się porozmawiać z Agnieszką F. Jest na festiwalu filmowym w Gdyni. Twierdzi, że nie postawiono jej żadnych zarzutów, a jedynie przesłuchano w charakterze świadka.

Nie potrafiła jednak wyjaśnić, dlaczego po przesłuchaniu pobrano od niej odciski palców i zrobiono zdjęcia na potrzeby policyjnej kartoteki. Agnieszka F. zarzeka się, że nie wyłudziła kredytu, a zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu, które złożyła występując o kredyt w banku jest prawdziwe. Twierdzi, że cała sprawa to „farmazon” i próba dyskredytacji ze strony osób jej nieżyczliwych. Agentka Agnieszki F. zagroziła nam sprawą w sądzie, jeśli wizerunek i nazwisko jej klientki zostaną ujawnione przed sądowym wyrokiem.

Piotr Sieńko, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe czy za sex jej pomagał załatwić te kredyty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa gołębie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To do niej podobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.