Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17620 miejsce

Gwiazda buskiego festiwalu, Małgorzata Walewska, w Glinianach

W sobotę, 29 czerwca 2013 r., rozpoczął się w Busku - Zdroju XIX już Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Od kilku lat koncerty festiwalowe odbywają się także poza kurortem. Na przykład w kościele w Glinianach koło Ożarowa.

Kościół pw. świętego Wojciecha w Glinianach. / Fot. Krzysztof KrzakDrewniany kościół parafialny pod wezwaniem świętego Wojciecha w Glinianach (gmina Ożarów, województwo świętokrzyskie) został wybudowany w 1573 roku, a następnie, na przełomie XVII i XVIII wieku został przebudowany w stylu barokowym. W niedzielę, 30 czerwca 2013 roku odbył się tu koncert gwiazdy tegorocznego XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, Małgorzaty Walewskiej. Światowej sławy mezzosopranistka ukończyła z Małgorzata Walewska podczas koncertu w Glinianach. / Fot. Krzysztof Krzakwyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną. Jeszcze podczas studiów nawiązała współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie, następnie występowała na scenach Staatsoper w Wiedniu, Royal Opera House w Londynie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku i wielu innych renomowanych teatrów Europy i USA. W najbardziej znanych operach, takich jak "Samson i Dalila", "Carmen", "Aida" partnerowali jej Placido Domingo, Luciano Pavarotti, Thomas Hampson czy Edita Gruberová.

Robert Grudzień, zanim zasiadł do organów, przedstawił program koncertu. / Fot. Krzysztof KrzakPodczas koncertu w Glinianach spiewaczce towarzyszył na organach Robert Grudzień, pianista i klawesynista, absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej i Hochschule für Musik w Düsseldorfie, solista Filharmonii Lubelskiej. W 2009 roku Grudzień nagrał z Walewską płytę zatytułowaną "Farny" (od miejsca nagrania, tj. kościoła farnego w Kazimierzu Dolnym). I to materiał z tego krążka stanowił zasadniczą część niedzielnego koncertu, stanowiącego część buskiego XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Małgorzata Walewska potwierdziła swój wokalny kunszt, wykonując m.in. "Ave Maria" Gounoda i Bacha oraz "Zdrowaś Maria" Schuberta, arie z oper "Rinaldo" G.F. Händla czy "Nabucco" Verdiego. Wirtuozerią wykonawczą popisał się też Robert Grudzień, gdy wykonywał szesnastowieczne tańce Jana z Lublina we własnym opracowaniu czy prezentując autorską "Dolorosę", będącą częścią projektu "Każdemu marzy się wolność" stworzonego z okazji Roku Powstania Styczniowego. Małgorzata Walewska i Robert Grudzień zgotowali swoim talentem zgromadzonym w kościele pw. świętego Wojciecha prawdziwą ucztę artystyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Adrianno, ja również. Pani Małgorzata Walewska to Artystka najwyższej klasy. Wielki talent i ozdoba sceny polskiej. Jednocześnie skromny i miły człowiek. To wzór do naśladowania dla początkujących artystek !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam wykonania Małgorzaty Walewskiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ta Pani aktywność w kulturze regionu, Pani Emilio, nie jest tak wielka, by świętokrzyscy dziennikarze ją dostrzegli. Nawet o Pani występie w Glinianach tylko ja napisałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Emilio, absolutnie zgadzam się z Panem Krzysztofem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Emilio, jak lubię to imię, przykro, bardzo smutno czytać takie teksty:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie K.K.:) przeczytałam i bodźców emocjonalnych nie znalawszy:) gratululuję tak merytorycznej obrony artykułu,który zasługuje na wiele więcej!!!! +5,6,7....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam na wczorajszym koncercie i jestem pod ogromnym wrażeniem występu zarówno duetu jak i debiutującej studentki. Jestem od lat wielką fanką Małgorzaty Walewskiej i to była dla mnie wielka przyjemność. Za wspaniałą osobowość, anielski głos, prezencję i świetny kontakt z publicznością zasługuje na wielkie uznanie. Gra Roberta Grudnia też jak na te organy była niezwykle piękna. Zaskoczył mnie miło występ pani Emilii, nigdy wcześniej nie słyszałam piękniejszego dźwięku oboju, a też nie zgadzam się z Panem redaktorem co do jej prelekcji. Czarująca młoda osoba, z dużym zasobem wiedzy i poczuciem humoru, zresztą Gwiazda Festiwalu sama ją wyróżniła i pogratulowała talentu. Nie rozumiem czemu taki Pan krytyczny, to studentka a nie światowa gwiazda, tak jak pani Małgosia. Czekam na kolejne koncerty, a płyta "Farny" jest rewelacyjna, polecam z całego serca :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musiało być fascynujące , wysłuchać śpiewu tak wspaniałej artystki w kościółku . Zazdroszczę . Pozostałe punkty Festiwalu też są " na muzyczną ucztę "

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo sympatyczna i utalentowana osoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałam przyjemność poznać Panią Małgorzatę Walewską i podziwiać ją, jej śpiew podczas koncertu -> link Na długo pozostanie w pamięci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.