Facebook Google+ Twitter

"Gwiazda i ja". Magdalena Zawadzka w premierze teatru Capitol

W 1985 roku, do domu zwykłej, nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller, przybyła legenda ekranu, Bette Davies. Wkrótce ta prawdziwa historia staje się broadwayowskim hitem, a jej autorka, Elizabeth - rozpoznawalną celebrytką.

Elizabeth Fuller (Anna Gornostaj) / Fot. Teatr Capitol 27 lat później, pod dom naszej gospodyni (Anna Gornostaj), podjeżdża limuzyna, z której wysiada Gwiazda Bette (Magdalena Zawadzka). Ma spędzić tu góra dwa dni... zostaje miesiąc.

Historia tocząca się na scenie, z każdym klapsem oznajmiającym nastanie kolejnego dnia, odsłania przed widzem prawdziwe twarze obu pań. Jak łatwo przewidzieć, przepych, sława i blask fleszy to tylko pozory szczęścia. To jedynie wyobrażenie o świecie celebrytów, z którym od dzieciństwa, za sprawą matki, żyła Elizabeth Fuller. Czas, który spędzają ze sobą żyjące w dwóch różnych światach bohaterki sprawia, że ich relacje ulegają stopniowej przemianie.

Uwielbienie gospodyni domowej nieco blednie. Poczuciu szczęścia i radości momentami zaczyna towarzyszyć oburzenie, złość, a nawet frustracja. Wyczekiwany, upragniony gość, staje się intruzem, żerującym na rodzinnym życiu Elizabeth, którego sam nie posiada. Czy skrywane pod grubą warstwą scenicznego makijażu prawdziwe oblicze Bette zmieni uczucia, którymi darzy ją Elizabeth?

Gwiazda Bette (Magdalena Zawadzka); w tle mąż Elizabeth Fuller (Ceazary Morawski) / Fot. Teatr Capitol Komedia rozgrywająca się na scenie to nie tylko zabawne zdarzenia i wywołujące śmiech dialogi. To także ludzkie dramaty, niespełnione marzenia i tęsknoty. To zderzenie świata show biznesu i codziennego życia każdego z nas.

"Gwiazda i ja" to spektakl, w którym czar teatru, za sprawą umieszczonego na scenie ekranu splata się z magią kina. To właśnie za jego pośrednictwem tytułowym bohaterkom towarzyszą drugoplanowe postaci sztuki (Kaznodzieja, Pan Fuller, Pierre: Cezary Morawski, Córka Gwiazdy: Barbara Kurzaj czy Kierowca Lincolna), a my z łatwością przenosimy się w klimat odgrywanych scen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.