Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32488 miejsce

Gwiazda Piołun - znak potopu...

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-08-16 16:51

Opowieści o potopie, zalaniu wodą całego lądu, znane są we wszystkich kulturach. Nic więc dziwnego, że wielu badaczy poszukuje namacalnych śladów potopu oraz odpowiedzi, co mogło być jego przyczyną.

Sycylia, Taormina, ruiny Teatro Greco. W tle - Etna. fot. akpaNiektórzy badacze wskazują na niebo, jako źródło kataklizmu. I nie mówią oni o gniewie Boga, ale bardzo materialnej przyczynie.Codziennie na naszą planetę spadają przynajmniej trzy meteoryty o wadze kilkudziesięciu kilogramów. Zakłada się, że przeciętnie raz na sto lat spada meteoryt o masie ponad czterech tysięcy ton. A raz na tysiąc lat trafia w Ziemię ciało kosmiczne o masie 40 tys. ton. Statystyka jednak nie radzi sobie z ciałami o większych rozmiarach - z asteroidami, które ( na szczęście ) rzadko w pobliżu Ziemi się pojawiają. Wiadomo, że przynajmniej jeden obiekt tej wielkości zderzył się już niegdyś - 60 milionów lat temu - z naszą planetą. Wywołało to niezwykłe zniszczenia, między innymi

Fale tsunami

które obiegły cały świat. Doszło do globalnego potopu, bo wzburzone wody zatopiły większość lądów. Czy i kiedy taka sytuacja może się powtórzyć, tego nie wie nikt. Jednak obawy przed potopem, jak twierdzą niektórzy badacze, dręczą ludzkość już od tysiącleci.
Według hipotezy Grahama Hancocka, autora książki “Ślady palców bogów”, wszystkie dawne ludy - Sumerowie, Egipcjanie, Majowie - rozwinęły wiedzę astronomiczną, by przewidzieć nadejście kataklizmu : uderzenia w Ziemię jakiegoś ogromnego obiektu z przestrzeni kosmicznej. Wraz z upadkiem tych dawnych kultur - twierdzi Hancock - wiedza o groźbie kosmicznej zagłady i przyczynie potopu odeszła w niepamięć. Jednak, wbrew opinii autora “Śladów palców bogów”, szczegółowe

Informacje o przyczynie potopu i przebiegu globalnej katastrofy przetrwały do dziś.

Zawarte są w... “Biblii”. Jeden z fragmentów “ Objawienia św. Jana” ( 8,5 - 8,11 ) sprawia wrażenie precyzyjnego scenariusza zajść wynikających z uderzenia asteroidu w Ziemię. “...I nastąpiły grzmoty donośne i błyskawice, i trzęsienie ziemi. (...). I powstał grad i ogień przemieszane z krwią, i zostały rzucone na ziemię; i spłonęła jedna trzecia ziemi, spłonęła też jedna trzecia drzew, i spłonęła wszystka zielona trawa” - pisze św. Jan, po czym dodaje kolejne szczegóły: “...coś jakby wielka góra ziejąca ogniem zostało wrzucone do morza; (...). I jedna trzecia zwierząt żyjących w morzu zginęła, a jedna trzecia okrętów uległa zniszczeniu. (...)...i spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia, i upadła na trzecią część rzek i na źródła wód.

Ta gwiazda to Piołun

Niektórzy archeolodzy, między innymi Bruce Masse z Uniwersytetu na Hawajach, do spółki z astronomami twierdzą, że potop, wywołany kataklizmem kosmicznego pochodzenia, mógł wydarzyć się na Ziemi stosunkowo niedawno. To stawia słowa “Objawienia św. Jana” w szczególnym świetle. Według tej grupy naukowców potop mógł mieć miejsce w roku 2807 p.n.e.. Upadek jakiegoś kosmicznego ciała wywołał wówczas gigantyczną falę tsunami, która zalała znaczne połacie lądu. Zginęło wtedy wiele prastarych kultur, a ich miejsce zajęli Egipcjanie, Kreteńczycy i Sumerowie. Zaczęła się historia starożytna ludzkości, opisana jeszcze później - gdy już wynalezione zostało pismo. Mimo że brak kronikarskich zapisów o kataklizmie, jednak wiedza o potopie przetrwała do dziś : w mitach i świętych księgach.
Tadeusz Oszubski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.