Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19791 miejsce

Gwiazdka Serc – Podsumowanie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-11 10:38

XIV Koncert Charytatywny „Gwiazdka Serc”, który odbył się 12 grudnia 2014 roku przeszedł już do historii, ale jego efekty widoczne będą przez cały rok. Podczas ostatniej edycji wydarzenia udało się uzbierać rekordową kwotę 28.100 zł.

Od czternastu lat, każdego roku w grudniu w Raciborzu odbywa się Koncert Charytatywny „Gwiazdka Serc”, podczas którego przedsiębiorcy zgromadzeni wokół Raciborskiej Izby Gospodarczej oraz znane raciborskie osobistości prezentują swoje aktorskie, śpiewackie, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczany jest na cele charytatywne.

Na scenie podczas ostatniej edycji „Gwiazdki Serc” znowu było tłoczno. W ponad trzygodzinnym widowisku pod hasłem „Autostopem PRL-u tropem” wystąpili przedsiębiorcy z raciborskich firm, lekarze, urzędnicy, artyści oraz samorządowcy. Mimo że na co dzień pochłonięci są wieloma obowiązkami związanymi z pracą, starają się wygospodarować swój czas i przygotować się do występów. Już od października uczestniczą w próbach po to, aby jak najlepiej wypaść przed publicznością i sami kupują tzw. cegiełki, czyli bilety wstępu.
Tak duże zaangażowanie różnych podmiotów, przedsiębiorców a także samych organizatorów od lat przynosi pozytywny efekt. Tylko z ubiegłorocznej, XIV „Gwiazdki Serc” udało się uzbierać 28 100 zł. To zdecydowanie więcej niż rok wcześniej. - Dochód ten przeznaczony zostanie na sfinansowanie ciepłych posiłków dla dzieci z 4 szkół podstawowych w Raciborzu. Ponadto zostaną przekazane środki na zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności – wylicza Konrad Migocki, wiceprezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Do tej pory podczas wszystkich koncertów udało się zebrać łącznie ponad 300 tysięcy zł, dzięki którym zakupiono m. in. sprzęt dla Domu dla Dzieci im. Jana Pawła II w Raciborzu, sprzęt medyczny dla Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu oraz dla Oddziału Laryngologicznego i Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu, wyposażono pracownię logopedyczną w sprzęt komputerowy oraz programy komputerowe w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych „Różany Pałac” w Krzyżanowicach, sfinansowano także szereg zabiegów rehabilitacyjnych dla dzieci. Dzięki „Gwiazdce Serc” ufundowano również program stypendiów dla raciborskich szkół ponadgimnazjalnych. Z roku na rok coraz większa liczba osób otrzymuje pomoc, tym samym rośnie przekonanie, że organizacja koncertu jest słuszna.

* * *

Raciborska Izba Gospodarcza

Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą.
Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji.

Kontakt:
Raciborska Izba Gospodarcza
Małgorzata Nawrat

rig@raciborz.com.pl
32 415 51 89

Adventure Media
Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl
604 231 738
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.