Facebook Google+ Twitter

Gwiazdka Warszawska 2011 - Fundacja Edulandia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-20 19:03

„Gwiazdka Warszawska” to cykliczne świąteczne spotkanie Fundacji Edulandia, nawiązujące do przepięknej Bożonarodzeniowej tradycji, kolędowania z rodziną i wśród przyjaciół.

 / Fot. Materiały prasoweBoże Narodzenie tuż, tuż - tradycyjny czas obdarowywania, dzielenia się, dobroczynności i spełniania życzeń. Z tej okazji w niepowtarzalnej scenerii historycznych wnętrz Sali Ludwikowskiej Hotelu Polonia Palace w Warszawie, 18 grudnia 2011 odbyła się "Gwiazdka Warszawska 2011" pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. "Gwiazdka Warszawska" to cykliczne świąteczne spotkanie Fundacji Edulandia, nawiązujące do przepięknej Bożonarodzeniowej tradycji, kolędowania z rodziną i wśród przyjaciół. Jest połączeniem celebrowania Świąt Bożego Narodzenia w duchu polskiej tradycji z działalnością dobroczynną na rzecz dzieci i młodzieży wymagającej wsparcia edukacyjnego.

Podczas "Gwiazdki Warszawskiej" wiele wspaniałych rodzin i liczni goście zaprzyjaźnieni z Fundacją Edulandia, m.in., Dominika Kulczyk-Lubomirska, Katarzyna Grochola, Adam Sztaba, Agata Igras-Sawicka, Robert Tondera czy Dorota Szelągowska uczestniczyli w kolędowaniu przy akompaniamencie fortepianu i pod batutą Adama Sztaby z anielskim głosem Gosi Bernatowicz z zespołu MashMish. W ramach świątecznych zabaw dzieci wspólnie z rodzicami malowali bożonarodzeniowe pocztówki i robili anioły oraz łańcuchy wspólnoty serc. Opiekę nad gośćmi i dziećmi sprawowali przebrani w bajkowe stroje wolontariusze, młodzież gimnazjalna, licealna i studencka. Specjalnie dla małych gości zainscenizowane zostało przedstawienie "Świąteczna Tajemnica" w wykonaniu Agaty i Wojtka Pałeckich. Wszyscy mogli podziwiać koncert fletowy Agaty Igras-Sawickiej w repertuarze "Dziadka do Orzechów". "Najgrzeczniejszym dzieciom" Święty Mikołaj wręczył prezenty. W ramach niespodzianki dla dorosłych uczestników "Gwiazdki Warszawskiej" odbyła się loteria. Podczas tegorocznej drugiej już edycji „Gwiazdki Warszawskiej” odbył się również kiermasz świąteczny, dochód z którego przeznaczony został na program wakacji "EduLandia 2012" dla dzieci wymagających wsparcia edukacyjnego. Andrzej Fogtt, jeden z najbardziej cenionych współczesnych malarzy polskich, wspomógł fundację przekazując na aukcję swój obraz z Cyklu Włoskiego, 2011. Obraz wylicytowała Dominika Kulczyk-Lubomirska, przyjaciel Fundacji Edulandia. Od wielu lat aktywnie uczestniczę w życiu społecznym, zdając sobie sprawę z realnych problemów współczesnego świata. Ogromnie się cieszę, że udało się mojej rodzinie wylicytować tę pracę. Misją Fundacji Edulandia jest pomoc dzieciom i młodzieży z utrudnionym startem i ograniczonymi możliwościami dostępu do nauki, rozwoju własnego i beztroskiej zabawy w zdobywaniu i rozwijaniu wiedzy oraz promowanie aktywności edukacyjnej. Jestem pewna, że zebrane pieniądze podczas tegorocznej „Gwiazdki Warszawskiej” zostaną wykorzystane właściwie. Taka akcja uświadamia nam potrzebę głoszenia idei wolontariatu i dobroczynności komentuje Dominika Kulczyk - Lubomirska, aktywny filantrop i założycielka polskiego oddziału jednej z największych pozarządowych organizacji non-profit „Green Cross”.

 / Fot. Materiały prasoweW tym roku, kierując się maksymą "Sercem, Rozumem, Zabawą" Fundacja Edulandia postanowiła wesprzeć dzieci i młodzież z "Domu Samotnych Matek z Dziećmi" w Warszawie przy ul. Skierdowskiej 2. Podczas "Gwiazdki Warszawskiej 2011" odbyła się zbiórka prezentów gwiazdkowych, z którymi przychodzili na świąteczne spotkanie Fundacji Edulandia wszyscy uczestnicy - zabawek, gier planszowych, książek i ubrań. Już następnego dnia po Gwiazdce Warszawskiej wszystkie prezenty zostały przekazane dzieciom z "Domu Samotnych Matek z Dziećmi".

Małgorzata Grodzka, Prezes i współfundatorka Fundacji Edulandia, od wielu lat Rotarianka tak komentuje cele i idee Fundacji Edulandia: Fundacja Edulandia to
płynące z głębi serca, ale kierowane rozumem nasze zobowiązanie, moje i współfundatorki Fundacji Patrycji Woy - Wojciechowskiej, aktywności na rzecz młodzieży i dzieci zarówno tych ze szczęśliwych rodzin, lecz szczególnie tych "w potrzebie" z "utrudnionym startem" i "ograniczonymi" możliwościami dostępu do nauki, rozwoju własnego i beztroskiej zabawy. Rozwijanie programów edukacyjnych, nauka poprzez zabawę, integracja rodzin, budowa centrum edukacji, organizacja warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz pedagogów to tylko niektóre ze sposobów realizacji naszego zobowiązania. Nasz cel to również gromadzenie i integrowanie przyjaciół Fundacji oraz propagowanie idei wolontariatu i dobroczynności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. "Gwiazdka Warszawska", to jedno z licznych tradycyjnych rodzinnych spotkań organizowanych przez Fundację pozwalające połączyć i realizować wszystkie cele i idee Fundacji Edulandia. Do współpracy z nami zapraszamy wszystkich, dla których zagadnienia edukacji dzieci i młodzieży są bliskie! / Fot. Materiały prasoweWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.