Facebook Google+ Twitter

Gwiazdorski miting w Szczecinie

Nie tylko wielkie gwiazdy polskiej lekkoatletyki pojawią się we wtorek podczas mitingu Pedro's Cup w Szczecinie. Stolicę Pomorza Zachodniego odwiedzą m. in. Asafa Powell i Tyson Gay.

 / Fot. organizatorzyNajsilniej obsadzoną konkurencją będzie niewątpliwie pchniecie kulą mężczyzn. Do rywalizacji z polskim mistrzem olimpijskim z Pekinu i wicemistrzem świata z Berlina, Tomaszem Majewskim, staną największe gwiazdy: Christian Cantwell (złoto w Berlinie, srebro w Pekinie), Resse Hoffa (mistrz świata z Osaki), Adam Nelson (srebro w Sydney i Atenach) oraz Andrey Mikhnevich (brąz w Pekinie i Osace). Tomasz Majewski, który do tej pory jeszcze w Polsce nie wygrał z Cantwellem, ma nadzieję, że w Szczecinie pokona świetnego Amerykanina.

W rzucie dyskiem Piotr Małachowski, wicemistrz świata i wicemistrz olimpijski, zmierzy się z obecnym mistrzem świata, Robertem Hartingiem, który w Berlinie odebrał mu złoto. W stawce zawodników pojawi się także dwukrotny mistrz olimpijski z Sydney i Aten, Virgilius Alekhna.

Z kobiecych konkurencji gwiazdorską obsadę będzie można oglądać w rywalizacji młociarek. Niestety, w kole nie stanie mistrzyni świata i rekordzistka świata, kontuzjowana Anita Włodarczyk. Pojawią się za to jej świetne rywalki, Rosjanka Tatyana Lysenko (złoto w Goeteborgu), Słowaczka Martina Hrasnova (brąz w Berlinie) oraz nieprzewidywalna i świetnie dysponowana Niemka, Betty Heidler.

Ukoronowaniem mitingu będzie rywalizacja sprinterów. Nie zobaczymy jednak obok siebie Asafy Powella i Tysona Gay'a. Zawodnicy, którzy nie przepadają za sobą, wystąpią w różnych biegach, Jamajczyk na 100 m, a Amerykanin na 200 m. Obok byłego rekordzisty świata na szczecińskiej bieżni staną jego dwaj znakomici rodacy: Micheal Frater, mistrz świata z Berlina i mistrz olimpijski z Pekinu w sztafecie 4x100 m oraz Nesta Carter, również mistrz olimpijski z Pekinu w sztafecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niemała w tym Twoja zasługa, Rafale ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michalina powoli wkracza w reporterski świat sportu :) Była juz relacja z siatki, teraz będzie lekka ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie się działo :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.