Facebook Google+ Twitter

Gwiazdorskie Prezentacje Teatralne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wyjątkowy charakter będą miały tegoroczne Ostrowieckie Prezentacje Teatralne zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury. Większość proponowanych spektakli to komedie, w których wystąpią najbardziej gorące "nazwiska" polskiej sceny, telewizji i filmu.

Plakat do "Kobiety pierwotnej". / Fot. materiały reklamoweNa pierwszy ogień pójdzie "Kobieta pierwotna" litewskiego autora, Sigitasa Parulskisa, przysposobiona na monodram przez Cezarego Harasimowicza, a wyreżyserowana przez Arkadiusza Jakubika. W roli tytułowej wystąpi Hanna Śleszyńska. Pojawi się ona na scenie ostrowieckiego kina Etiuda w niedzielę, 10 października o godz. 16 (cena biletu: 30 złotych).

Organizatorzy piszą o tej sztuce, że "odpowiada na fundamentalne pytanie: czy poszukiwanie ideału, zrozumienia, drugiej połowy to misja z góry skazana na porażkę. Pokazuje świat widziany oczami dojrzałej kobiety, która wie, czego chce i szuka szczęścia u boku faceta. Bezbłędne komentarze i spostrzeżenia „kobiety pierwotnej” powodują , że nie można powstrzymać łez (od śmiechu)".

Następnego dnia, o godzinie 17 zobaczymy komedię fantasy napisaną i wyreżyserowaną przez Marka Rębacza, założyciela Polskiej Sceny Komediowej. W sztuce "Diabli mnie biorą" wystąpią: Olaf Lubaszenko, Krzysztof Kiersznowski, Bartosz Turzyński i Monika Buchowiec (znana m. in. z "Rancza" i "Klubu szalonych dziewic". Bohater, Józio Papuga marzy o karierze rockmana. Plakat spektaklu "Diabli mnie biorą". / Fot. materiały reklamoweNa drodze staje jednak jego despotyczny ojciec, emerytowany wojskowy. Syn w obronie przed nim zawiera kontrakt z diabłem, a dokładnie z samym Lucyferem. Jego asystentką jest piękna diablica Annabela... Cena biletu na ten spektakl wynosi 30 złotych.

Kolejne przedstawienie i kolejna komedia to "Andropauza - męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na Klimakterium" (mowa o "Klimakterium ... i już", spektaklu, o którym na łamach Wiadomości 24.pl pisała Ewa Krzysiak). Napisał ją i wyreżyserował Jan Jakub Należyty, a do głównych ról zaangażował Marka Siudyma, Jacka Kawalca, Macieja Damięckiego, Dariusza Gnatowskiego (Boczek ze "Świata według Kiepskich") i Ryszarda Kotysa (Paździoch z tego samego serialu).

Oto pięciu kuracjuszy, przebywających w sanatorium, spędza czas w uzdrowiskowej świetlicy i na dancingach, a wokół nich polska rzeczywistość i tajemniczy Doktor ... Zus. "Andropauza..." zostanie pokazana w Ostrowcu Świętokrzyskim w czwartek, 21 października o godz. 17 (sala Kina Etiuda, cena biletu 40 zł).

Na ostatni spektakl Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych miłośnicy Melpomeny będą musieli poczekać do 18 listopada. Wtedy to o godz. 19 na deskach kina Etiuda pojawi się Edward Linde - Lubaszenko. "Encyklopedia duszy rosyjskiej" to adaptacja prozy jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy rosyjskich, Wiktora Jerofiejewa, dokonana przez Tomasza Kireńczuka i Piotra Siekluckiego, który towarzyszyć będzie na scenie Edwardowi Lindzie - Lubaszence.

Spektakl "Encyklopedia duszy rosyjskiej” to nie tylko opowieść o współczesnej Rosji, ale przede wszystkim o fascynacji, strachu, uwielbieniu i nienawiści, a więc o uczuciach, które od stuleci - zwłaszcza w Polsce - kierowane są w stronę tego kraju. Składa się z sześciu odsłon, w których dwaj przypadkowo spotykający się mężczyźni zaczynają rozmawiać o Rosji" - czytamy w informacji na stronie www.mck.ostrowiec.pl. Wybitny aktor rolą w tym przedstawieniu świętował 70. urodziny i 50 - lecie pracy artystycznej. Bilet na spektakl kosztuje 30 złotych. Karnet na całe Ostrowieckie Prezentacje teatralne można nabyć za 100 zł.

Bilety na tegoroczne OPT można kupować już od czwartku, 23 września w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Siennieńskiej 54. Nie warto zwlekać z ich zakupem, bo może być za późno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tekst typowo informacyjny, ale i na nim ktos musiał sobie ulżyć i postawić minusa. Podobnie - w przypadku komentarza. Mam nadzieję, że to anonimowe minusowanie poprawiło komuś samoocenę, bo w przeciwnym przypadku byłoby szkoda zachodu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące propozycje kulturalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.