Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy Metropolitan Opera wystąpią w Łodzi

Wielkie gwiazdy opery wystąpią wkrótce w Łodzi. Warto zarezerwować sobie czas by w łódzkiej Filharmonii wysłuchać mezzosporanistki Eliny Garanca, barytona Andrzeja Dobbera i sopranistki Marii Guleghiny - solistów Metropolitan Opera.

Elina Garanca / Fot. EPA/URSULA DUERENGwiazda The Metropolitan Opera, 32-letnia Łotyszka Elina Garanca wystąpi już dziś, 20 stycznia, o godz. 19. Koncert jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena. Elina Garanca wystąpi na jedynym koncercie, w ramach cyklu „Gwiazdy The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej”. Zaśpiewa arie z oper Mozarta. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce. Wraz z nią wystąpi Kammerochester Basel pod dyrekcją Karla Marka Chichona.

Jako drugą gwiazdę w serii "Gwiazdy Met w Łodzi" będziemy mogli usłyszeć jednego z najwybitniejszych współczesnych barytonów, Andrzeja Dobbera. Artysta zaśpiewa 13 marca z orkiestrą filharmonii, kierowaną przez Enrico Delamoboye'a. Usłyszymy m.in. arie z oper Moniuszki, Verdiego, Pucciniego i Lehara. 4;Andrzej Dobber jest w długiej historii The Metropolitan Opera trzecim polskim barytonem, który miał tam zaszczyt śpiewać.

4 kwietnia w Łodzi pojawi się Maria Guleghina, jedna z najsłynniejszych współczesnych sopranistek. Ukraińsko-rosyjska sława wystąpi w ramach festiwalu Łódzka Wielkanoc Muzyczna. Pochodząca z Odessy sopranistka nazywana jest "wokalnym cudem" zasłynęła m.in. interpretacją tytułowej roli w "Tosce".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gdybyś jednak się zdecydowała to Łódź Cię chętnie przyjmie. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zapraszamy do Naszego pięknego Miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.