Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy Metropolitan Opera wystąpią w Łodzi

Wielkie gwiazdy opery wystąpią wkrótce w Łodzi. Warto zarezerwować sobie czas by w łódzkiej Filharmonii wysłuchać mezzosporanistki Eliny Garanca, barytona Andrzeja Dobbera i sopranistki Marii Guleghiny - solistów Metropolitan Opera.

Elina Garanca / Fot. EPA/URSULA DUERENGwiazda The Metropolitan Opera, 32-letnia Łotyszka Elina Garanca wystąpi już dziś, 20 stycznia, o godz. 19. Koncert jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena. Elina Garanca wystąpi na jedynym koncercie, w ramach cyklu „Gwiazdy The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej”. Zaśpiewa arie z oper Mozarta. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce. Wraz z nią wystąpi Kammerochester Basel pod dyrekcją Karla Marka Chichona.

Jako drugą gwiazdę w serii "Gwiazdy Met w Łodzi" będziemy mogli usłyszeć jednego z najwybitniejszych współczesnych barytonów, Andrzeja Dobbera. Artysta zaśpiewa 13 marca z orkiestrą filharmonii, kierowaną przez Enrico Delamoboye'a. Usłyszymy m.in. arie z oper Moniuszki, Verdiego, Pucciniego i Lehara. 4;Andrzej Dobber jest w długiej historii The Metropolitan Opera trzecim polskim barytonem, który miał tam zaszczyt śpiewać.

4 kwietnia w Łodzi pojawi się Maria Guleghina, jedna z najsłynniejszych współczesnych sopranistek. Ukraińsko-rosyjska sława wystąpi w ramach festiwalu Łódzka Wielkanoc Muzyczna. Pochodząca z Odessy sopranistka nazywana jest "wokalnym cudem" zasłynęła m.in. interpretacją tytułowej roli w "Tosce".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gdybyś jednak się zdecydowała to Łódź Cię chętnie przyjmie. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zapraszamy do Naszego pięknego Miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.