Facebook Google+ Twitter

"Gwiazdy na Gwiazdkę" w klubie muzycznym BeKa w Kaliszu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-12 20:47

Zapraszam serdecznie na 4. edycję koncertu o nazwie "Gwiazdy na Gwiazdkę". Gwiazdami tego koncertu będą Jurek Styczyński i Anika.

Ten cykl koncertów przeszedł już do tradycji Beki. Co roku gościmy Jurka Styczyńskiego (Dżem) z towarzyszeniem różnych muzyków, co rok w innym składzie. Jerzy Styczyński już od kilkunastu lat należy do "pierwszej ligi" polskich gitarzystów. Na scenie jego charakterystyczna sylwetka tworzy z gitarą niepodzielną całość. Czyż może być coś piękniejszego niż taka harmonia? Gitara jest w rękach Jurka instrumentem, którego używa do oddania publiczności tego, co ma najcenniejsze - własnych odczuć i emocji, własnej osobowości. Jurek jest również - a może przede wszystkim - jednym z najbardziej lubianych gitarzystów w naszym kraju. Z jego gry emanuje ciepło i szczerość. Taki też jest na co dzień, a z gitarą nie rozstaje się Jurek nigdy. - Nawet, jeżeli nie ma instrumentu w ręce, jego myśli wciąż obracają się wokół gitary i wszelkich możliwych rzeczy z nią związanych - mówi Katarzyna Guzowska-Lelental z klubu BeKa.

Kilka słów o Anice
Współpraca Aniki z zespołem Blues Rock Guitar Workshop, którego liderem jest gitarzysta Leszek Cichoński, zaowocowała wspólnym nagraniem płyty poświęconej Jimiemu Hendrixowi, zatytułowanej "Thanks Jimi", przy udziale Stana Skibby'ego - amerykańskiego gitarzysty i wokalisty.

Wspomniana płyta nagrodzona została w ankietach: Gitarowy Top 2001 magazynu "Gitara i Bas" oraz Blues Top 2001 kwartalnika "Twój Blues", jako najlepsza płyta roku. Według ankiety Blues Top 2001, tytuł gitarzysty roku przypadł Leszkowi Cichońskiemu, a Anika otrzymała największą ilość głosów w kategorii bluesowej wokalistki roku. Bluesową Damą została wybrana ponownie, zyskując największą ilość głosów w ankiecie Blues Top 2002.

Obok gościnnego udziału w Blues Rock Guitar Workshop, Anika sukcesywnie realizuje własne dzieło. Koncerty grane w duecie ze znakomitym gitarzystą Jerzym Styczyńskim, z którym współpracuje od 2001 roku, są jednym z niewielu spełnionych marzeń i jak sama mówi tajemniczo: "ważną częścią całości". Dzięki Styczyńskiemu, kompozycje z pogranicza rocka, bluesa, folku i country, a więc umiłowanych od początku przez Anikę gatunków, nabierają niepowtarzalnego kolorytu

Koncert odbędzie się dnia 22.12.2009 o godz. 20.30, bilety kosztują 20zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.