Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy Open'er Festival 2011 - Coldplay

Coldplay to jedna z gwiazd tegorocznego Open'era. Brytyjczycy przyjadą do Polski po raz pierwszy. Coldplay, jeden z najbardziej wyczekiwanych zespołów, wystąpi na Open'erze 30 czerwca o godzinie 22.

Lider zespołu Coldplay Chris Martin podczas koncertu / Fot. Zach Klein/Creative Commons Attribution 2.5 GenericColdplay tworzy czwórka muzyków: Chris Martin, Jon Buckland, Guy Berryman oraz Will Champion. Zespół powstał w 1996 roku, kiedy to czwórka przyjaciół spotkała się w University College London. Jednak ich prawdziwa przygoda z muzyką rozpoczęła się dopiero w 2000 roku, kiedy to nagrali piosenkę "Yellow". Utwór prawie od razu stał się muzycznym hitem. Mieszanka rocka i popu oferowana przez muzyków, szybko zjednała im wielu fanów nie tylko na wyspach brytyjskich, ale przede wszystkim na świecie.

Sukces zyskali również dzięki sympatycznemu usposobieniu, za które fani kochają ich do dziś. Największe przeboje Coldplay to wspomniany już "Yellow", "Speed of Sound" (miejsce ósme rankingu Hot 100 Billboardu), "Beautiful World", "Don't Panic" oraz "Viva La Vida" (nagroda Grammy w kategorii piosenka roku). Zespół nagrał także 4 bardzo udane albumy: "Parachutes", "X&Y", "A Rush of Blood to the Head" oraz "Viva la Vida or Death and All His Friends".

Zobacz również: Open'er Festival 2011 - co powinieneś wiedzieć

Ciekawostką jest również fakt, że członkowie zespołu angażują się w działalność społeczną i polityczną. W 2005 roku zagrali na koncercie Live 8 w Londynie. Celem występu było zwrócenie uwagi społeczności globalnej, na problem długu zaciągniętego przez kraje Trzeciego Świata oraz skłonienie członków Grupy G-8 do zmiany polityki prowadzonej wobec tych państw.

Zobacz również: Gwiazdy Open'er Festival 2011 - Prince

Coldplay podczas koncertu w Kansas / Fot. Shane Adams/Creative Commons Attribution 2.0Niespodziankę dla Coldplay w związku z ich występem, przygotowali polscy fani. Akcja powitalna zorganizowana za pośrednictwem for internetowych, ma na celu okazanie sympatii oraz ogromnej popularności, jaką cieszy się zespół w naszym kraju. Przedsięwzięcie będzie polegało na świeceniu latarkami albo telefonami komórkowymi podczas utworów "Yellow" i "Fix You". Pomysł jest o tyle wyjątkowy, że Chris Martin (wokalista i lider zespołu) bardzo często prosi ze sceny, aby ludzie wyjmowali telefony i kreowali magiczną atmosferę. Fani chcą pokazać swoją kreatywność oraz to, że są w stanie sami się zorganizować dla Colplay. "Morze światła" ma także spowodować, że muzycy na długo zapamiętają koncert w Gdyni i zapragną wrócić nad Wisłę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.