Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy Open'er Festival 2011 - Hurts

Duet Hurts specjalizuje się w muzyce synth-pop i electro-pop. Pierwszy album formacji - "Happiness" został wydany 6 września 2010 roku. W Polsce szczególnie popularne utwory z tego krążka to "Better Than Love" oraz "Wonderful Life". Duet wystąpi na Open'erze 3 lipca o godzinie 23.

Theo Hutchcraft z zespołu Hurts podczas jednego z koncertów / Fot. Michael Dornbierer/Creative Commons 2.0Hurts tworzą: wokalista Theo Hutchcraft oraz klawiszowiec i gitarzysta Adam Anderson. Ich twórczość charakteryzuje pragnienie tworzenia ambitnej muzyki dla ludzi. Debiutancka płyta "Happiness" stanowi pewien paradoks, gdyż znajduje się na niej wiele melancholijnych, łagodnych utworów. Zresztą ten poważny ton widać także w teledyskach duetu. Muzycy jednak nie zgadzają się aby tak określać ich twórczość. - Ludzie są przekonani, że nasza muzyka jest smutna. Nic z tych rzeczy! Piszemy radosne, pełne nadziei piosenki. Jest w tym, co robimy, pewna dawka ironii. Oczywiście, traktujemy wszystko poważnie, ale nie za bardzo poważnie - deklaruje w wywiadzie dla Wirtualnej Polski wokalista zespołu.

Czytaj również: Open'er Festival 2011 - co powinieneś wiedzieć

Występ na Open'er Festival 2011 nie będzie pierwszym kontaktem Hurts z polską publicznością. Muzycy w tym roku grali już koncerty w naszym kraju: 21 stycznia w Krakowie w klubie Studio, 22 stycznia w warszawskiej Stodole oraz 23 stycznia w Gdańsku w klubie Parlament.

Mimo iż formacja jest stosunkowo młoda, zdążyła już doczekać się oficjalnego polskiego forum internetowego. Wielbiciele dyskutują na nim o piosenkach, koncertach i wszystkich kwestiach związanych z Hurts.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.