Facebook Google+ Twitter

Gwiazdy Open'er Festival 2011 - The Strokes

Amerykański zespół The Strokes grający rock alternatywny, zaprezentuje się publiczności Open'era 3 lipca o godzinie 22. Grupa powstała w 1998 roku i niemal od razu została okrzyknięta zbawcą garażowego rocka. Czy to określenie nie jest odrobinę przesadzone? Przekonajcie się sami na Open'er Festival 2011.

Julian Casablancas podczas jednego z koncertów zespołu The Strokes / Fot. Nica*/Creative Commons 2.0Grupę tworzą: Julian Casablancas, Nick Valensi, Albert Hammond Jr., Fab Moretti oraz Nikolai Fraiture. Zespół powstał w 1998 roku, a swoją pierwszą płytę nagrał 3 lata później. "Is This It" znalazł uznanie zarówno wśród fanów muzyki masowej, jak i alternatywnej. Pozytywnym efektem wydania krążka była także seria globalnych koncertów. The Strokes odwiedzili m.in. Japonię, Australię, Nową Zelandię, Europę oraz Amerykę Północną.

Kolejne albumy ("Room on Fire" oraz "First Impressions of Earth") także zostały entuzjastycznie przyjęte przez sympatyków zespołu. Co ciekawe, ciężko znaleźć jakiś skandal związany z nowojorskim zespołem. Grupa skupia się wyłącznie na muzyce i tylko z nią chce być kojarzona.

Czytaj również: Gwiazdy Open'er 2011 - Pulp

W marcu tego roku ukazała się najnowsza płyta "Angels", która stanowi pewne urozmaicenie w repertuarze The Strokes. Piosenki nagrane na krążku nie są oparte na agresywnych, ciężkich brzmieniach. Są bardziej podobne do utworów popowych czy też poprockowych, jeśli chodzi o formę i treść. Muzycy mają w swoim CV również support przed The White Stripes. Z tym wydarzeniem jest związana ciekawa sytuacja. Jack White (połowa rockowego duetu The White Stripes) zagrał wspólnie z The Strokes, kawałek "New York City Cops".

The Strokes podczas występu na festiwalu Stubb's / Fot. Matt/Creative Commons 2.0Fani zespołu zrobią bardzo wiele, aby zdobyć bilet na występ ukochanego kwintetu. W listopadzie 2005 roku (noc z niedzieli na poniedziałek 27-28 listopada) przed budynkiem jednego z londyńskich klubów, ustawiła się kolejka osób ze śpiworami i namiotami. Ich celem było zdobycie biletów na koncert The Strokes. Nie było to wcale łatwe, ponieważ klub był kameralny i wejściówek było bardzo mało. Najwierniejsi sympatycy byli jednak w stanie poświęcić czas i mimo zmęczenia czekać, na i tak niepewną szansę nabycia biletów. Okazało się jednak, że osoby, które nie zakupiły upragnionej karty wstępu, nie były specjalnie zawiedzione. "Kolejka podzieliła się na tych, którzy spędzili tam całą noc i tych, którzy zjawili się tam dopiero wczesnym rankiem. Ci pierwsi zaczęli się bawić, wyglądało to jak mały festiwal. Wokół walały się butelki po wódce, puszki po piwie i kartony po pizzy." - relacjonuje jeden z podekscytowanych fanów.

Czytaj również: Open'er Festival 2011 - co powinieneś wiedzieć

Gdyński występ The Strokes jest jednym z wielu koncertów, jakie znajdują się w kalendarzu zespołu na ten rok. Kwintet wystąpi m.in. w Lizbonie, Tokio czy Osace.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.